Trwa ładowanie...
d326ajm

LC Corp przejrzy opcje strategiczne, nie wyklucza inwestora strategicznego

Warszawa, 12.10.2015 (ISBnews) - LC Corp zdecydowała o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej, jak również analizy potencjału rozwoju rynku nieruchomości w Polsce, podała spółka. W grę wchodzi m.in. poszukiwanie inwestora strategicznego.

Share
d326ajm

"Na tym etapie przeglądu wszystkie opcje będą rozważane, w tym utrzymanie istniejącej struktury właścicielskiej, jak również poszukiwanie dla emitenta inwestora strategicznego, w tym branżowego lub finansowego. Emitent zaangażował J.P. Morgan jako wyłącznego doradcę finansowego wspierającego zarząd przy przeprowadzeniu wyżej opisanego przeglądu" - czytamy w komunikacie.

Żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji przez zarząd nie zostały dotąd podjęte i nie ma pewności, czy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości, zastrzeżono.

W związku z powyższym procesem zarząd rozpoczął przygotowanie raportu typu due diligence emitenta i jego spółek zależnych, w celu ewentualnego późniejszego udostępnienia go potencjalnym inwestorom.

LC Corp S.A. kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Nieruchomości są zlokalizowane między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku oraz ich okolicach. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

d326ajm

Podziel się opinią

Share
d326ajm
d326ajm