Trwa ładowanie...
d35ve2x

Legalne czeskie prostytutki

Prascy radni stracili cierpliwość z powodu trzech tysięcy pracujących w stolicy Czech prostytutek. Radni domagają się legalizacji prostytucji, mając nadzieję, że dzięki ewidencji prostytutek będą mogli kontrolować biznes. Kontrola jest konieczna, bo w Pradze robi się za ciasno dla tysięcy kurtyzan. W okolicach placu Wacława w centrum stolicy działa około trzystu burdeli.

Share
d35ve2x

Rajcy chcą, by prostytutki otrzymywały legitymacje wydawane przez urząd dzielnicy, zaświadczające o prowadzeniu działalności. Musiałyby też poddawać się regularnym badaniom lekarskim i płacić podatki.

_ O takich miejscach oczywiście wiemy, ale nie możemy nic z tym zrobić _ - powiedział Rudolf Blažek, wiceprezydent Pragi. Prostytucja w Czeskiej Republice oficjalnie nie istnieje. Domy publiczne są prowadzone jako kluby taneczne lub centra fitness.

Wkroczyć do takiego lokalu nie jest łatwo, bo wiele z nich to oficjalnie prywatne mieszkania dziewczyn. Możemy kontrolować miejsca publiczne, czyli bary i sale taneczne, ale na wejście do prywatnego mieszkania potrzebny jest nakaz - mówi Ludvík Klema, zastępca szefa praskiej straży miejskiej. Według niego uliczna prostytucja w Pradze zmalała. _ Ze stu kobiet, które na Václavku oferowały swe usługi, pozostało może dwadzieścia _ - szacuje Klema.

d35ve2x

Podziel się opinią

Share
d35ve2x
d35ve2x