Trwa ładowanie...
d28hd63

LG Chem zainwestuje 1,3 mld zł w nową fabrykę w Kobierzycach koło Wrocławia

Warszawa, 05.10.2016 (ISBnews) - LG Chem rozpoczęło budowę nowej fabryki baterii do samochodów elektrycznych w Kobierzycach koło Wrocławia za 1,3 mld zł, poinformowała spółka. Powstanie ponad 700 nowych miejsc pracy. Inwestycja będzie zlokalizowana w Klastrze LG w Biskupicach Podgórnych, które są częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP), podano również.

Share
d28hd63

"Do końca 2018 roku, LG Chem zainwestuje w nową fabrykę blisko 1,3 mld zł. Rok później, fabryka będzie produkować ponad 100 tys. baterii rocznie, wyłącznie do samochodów elektrycznych o wysokiej wydajności, które będą mogły pokonywać dystans do 320 km na jednym ładowaniu" - czytamy w komunikacie.

Nowa fabryka w Polsce będzie częścią globalnego systemu produkcyjnego LG Chem, opartego na czterech międzynarodowych lokalizacjach, największych w tej branży. System baz produkcyjnych będą tworzyć fabryki: w Ochang w Korei Południowej, Holland w Stanach Zjednoczonych, Nanjing w Chinach i we Wrocławiu, o łącznej zdolności produkcyjnej min. 280 000 baterii do wysokiej wydajności samochodów elektrycznych rocznie, podano również.

LG Chem jest firmą chemiczną, która działa w trzech obszarach biznesowych: petrochemicznym, IT i materiały elektroniczne, oraz rozwiązania energetyczne. Branża chemiczna wytwarza szeroką gamę produktów, od wyrobów petrochemicznych aż po specjalistyczne tworzywa sztuczne. Rozszerza również swój obszar działalności o zaawansowane technologicznie materiały elektroniczne i baterie.

(ISBnews)

d28hd63

Podziel się opinią

Share
d28hd63
d28hd63