Trwa ładowanie...
dapvyd5

Libet ma list intencyjny w sprawie nabycia 50% Gerwing Sachsen

Warszawa, 30.09.2015 (ISBnews) - Libet podpisał z Gerwing Steinwerke list intencyjny, dotyczący planowanego nabycia przez Libet 50% udziałów Gerwing Sachsen GmbH & Co KG, podała spółka.

Share
dapvyd5

"Zawarcie umowy zasadniczej planowane jest wstępnie na grudzień tego roku" - czytamy w komunikacie.

Gerwing Sachsen GmbH & Co KG jest właścicielem zakładu produkcyjnego płyt betonowych z segmentu top premium zlokalizowanego w Saksonii.

Strony ustaliły m.in., że Libet będzie miał wyłączność na dystrybucję płyt betonowych produkowanych w zakładzie na terenie Polski, Czech i Słowacji.

dapvyd5

Nabycie udziałów zostanie sfinansowane w większości lub w całości ze środków własnych. Ostateczna kwota transakcji oraz metody konsolidacji zostaną określone po zakończeniu due diligence, podano także.

Gerwing Steinwerke GmbH to znaczący niemiecki prywatny producent wyrobów z betonu, posiadający sześć fabryk na terenie Niemiec.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka prowadzi obecnie produkcję w 15 zakładach produkcyjnych na 26 liniach produkcyjnych i obróbczych. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

dapvyd5

Podziel się opinią

Share
dapvyd5
dapvyd5