Trwa ładowanie...
oszustwa w sieci

Lidl ostrzega przed fałszywymi konkursami. Uwaga na SMS-y za 30 zł

"Uwaga! Ostrzeżenie! Bierzesz udział w konkursach internetowych? Bądź czujny!" - apeluje do klientów Lidl Polska na swoim profilu na Facebooku.

Share
Lidl ostrzega przed fałszywymi konkursami. Uwaga na SMS-y za 30 zł
Fot: zrzut ekranu Facebook.com
dhxu9uy

Z wygranej nici, za to rachunek za telefon powiększony o SMS-y kosztujące nawet po 30 zł lub kradzież danych osobowych. Takie mogą być skutki brania udziału w "konkursach" ogłaszanych w internecie przez oszustów podszywających się pod Lidla. Sieć ostrzega przed nimi na swoim facebookowym profilu i przypomina, że prawdziwe konkursy są organizowane wyłącznie na jej oficjalnych stronach.

"Uwaga! Ostrzeżenie! Bierzesz udział w konkursach internetowych? Bądź czujny!" - apeluje do klientów Lidl Polska na swoim profilu na Facebooku. Sieć ostrzega przed próbami wyłudzenia danych osobowych za pomocą konkursów organizowanych przez profile podszywające się pod firmę Lidl Polska.

"No właśnie coś mi nie pasowało w waszym urodzinowym konkursie. Napisałam, że biorę udział i po dwóch minutach już przyszedł komunikat, że wygrałam. Podpadło mi, że trzeba wypełnić formularz z nagrodą. Na szczęście nie brnęłam w to dalej i się wycofałam" - czytamy w jednym z komentarzy pod postem Lidla (pisownia oryginalna, red.).

dhxu9uy

"U mnie było podobnie... po chwili okazało się, że wygrałam. Zastanowiło mnie to... sprawdziłam, ze SMS które trzeba było wysłać, aby pobrać formularz, kosztowały po 30 zł każdy" - dodaje inna osoba (pisownia oryginalna, red.).

Na Facebooku funkcjonowała fałszywa strona Lidl Urodziny, na której ogłoszono konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Do "wygrania" było 10 volkswagenów golfów sportsvan, 200 smartfonów Samsunga czy 300 tabletów Apple. Profil został już usunięty z Facebooka.

dhxu9uy

Podziel się opinią

Share
dhxu9uy
dhxu9uy