Trwa ładowanie...
oprac. Jacek Bereźnicki
28-03-2018 14:21

Lidl wycofuje maszynkę do strzyżenia. Ryzyko pożaru i eksplozji

Lidl prosi klientów zwracanie do sklepów maszynki do strzyżenia włosów marki Silvercrest, ponieważ jej użytkowanie grozi pożarem, a nawet eksplozją. Aby dostać zwrot pieniędzy nie trzeba mieć paragonu.

Lidl wycofuje maszynkę do strzyżenia. Ryzyko pożaru i eksplozjiŹródło: lidl.de
d4l6m22
d4l6m22

Wycofanie z rynku dotyczy maszynki do strzyżenia włosów i brody z komorą próżniową SHBV 800 A1 marki Silvercrest o numerze 290952.

"Z uwagi na błąd produkcyjny, w przypadku pojedynczych urządzeń nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia pożaru i eksplozji podczas ładowania lub dalszego korzystania z nich" - napisano w informacji dla klientów na polskiej stronie Lidla.

Wideo: walka o kurczaki w dyskoncie

Targa GmbH, producent urządzenia, które w sieci Lidl jest sprzedawane pod marką własną Silvercrest, "prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do niniejszego wycofania i zaniechanie dalszego użytkowania urządzenia", a także "przeprasza nabywców za powstałe niedogodności".

d4l6m22

Lidl informuje, że wycofywana maszynka była sprzedawana w sklepach tej sieci w Polsce od 14 grudnia 2017 r.

"Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony" - informuje Lidl.

To już kolejne w tym miesiącu wycofanie niebezpiecznego towaru ze sklepów należących do niemieckiej grupy Schwarz. W połowie marca Kaufland poinformowało wycofaniu metalowej skrzynki na listy, ponieważ może przyczynić się do poważnych skaleczeń.

Kaufland poinformował, że sprzedawana w sieci skrzynka na listy ma bardzo ostre krawędzie, które mogą prowadzić do skaleczeń. Klienci mogą zwrócić produkt w każdym z marketów sieci. Otrzymają zwrot pieniędzy za zakup, oczywiście bez konieczności okazywania paragonu.

Działające między innymi na polskim rynku sieci Lidl i Kaufland należą do grupy Schwarz, niemieckiego giganta handlu detalicznego.

d4l6m22
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l6m22