Trwa ładowanie...
dfwadbk

Lipcowe oceny koniunktury w budownictwie mniej pesymistyczne niż w czerwcu - GUS

22.07. Warszawa (PAP) - Ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest w lipcu nieco mniej pesymistycznie niż w czerwcu, na poziomie zbliżonym do odnotowanego w...
Share
dfwadbk

22.07. Warszawa (PAP) - Ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest w lipcu nieco mniej pesymistycznie niż w czerwcu, na poziomie zbliżonym do odnotowanego w analogicznym miesiącu ubiegłego roku - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

"W lipcu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 15 (w czerwcu minus 17). Poprawę koniunktury sygnalizuje 13 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 28 proc. (przed miesiącem odpowiednio 13 proc. i 30 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano w badaniu.

Z badania wynika, że oceny bieżącego portfela zamówień oraz produkcji budowlano-montażowej, a także oceny i prognozy sytuacji finansowej są mniej negatywne od formułowanych w ubiegłym miesiącu.

dfwadbk

"Nieznacznie pogarszają się przewidywania dotyczące portfela zamówień, przy utrzymujących się niekorzystnych prognozach produkcji budowlano-montażowej. Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Dyrektorzy badanych jednostek planują zbliżone do zapowiadanego w ubiegłym miesiącu ograniczanie zatrudnienia. Przedsiębiorcy przewidują spadek cen robót budowlano-montażowych, nieco mniej znaczący od zapowiadanego w czerwcu" - napisano.

"Spośród badanych podmiotów 20 proc. (przed rokiem 22 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się niewielkiego ograniczenia portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych, na poziomie zbliżonym do oczekiwań z ubiegłego miesiąca" - dodano. (PAP)

nik/ jtt/

dfwadbk

Podziel się opinią

Share
dfwadbk
dfwadbk