Trwa ładowanie...
d45vcj4

Litewski fundusz Eva Grupe chce przejąć kontrolę nad Mieszkiem (opis)

07.05. Warszawa (PAP) - Litewski fundusz private equity Eva Grupe złożył wniosek w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przejęcie kontroli nad Zakładami Przemysłu...

d45vcj4
d45vcj4

07.05. Warszawa (PAP) - Litewski fundusz private equity Eva Grupe złożył wniosek w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przejęcie kontroli nad Zakładami Przemysłu Cukierniczego Mieszko - poinformowano na stronach internetowych UOKiK. Mieszko nie otrzymał w tej sprawie oficjalnych informacji .

UOKiK podał, że wniosek wpłynął 30 kwietnia.

"Spółka nie została oficjalnie poinformowana o żadnych rozmowach. Wiemy, że taki proces się toczył, ale nie dostaliśmy informacji o jego zakończeniu i podpisaniu umowy" - powiedział PAP Tomasz Towpik, prezes Mieszka.

Fundusz Eva Grupe nie udziela w tej sprawie komentarzy.

d45vcj4

"Jako że Mieszko jest spółką publiczną, notowaną na giełdzie, na ten moment nie możemy udzielać komentarzy" - powiedział PAP Tomas Langaitis, dyrektor ds. inwestycji Eva Grupe.

Eva Grupe jest litewskim funduszem private equity, działającym od 2006 roku. Na koniec 2009 roku wartość aktywów grupy przekraczała 62 mln euro, a skonsolidowane przychody wynosiły ponad 71 mln euro.

Na swojej stronie internetowej fundusz podaje, że ma doświadczenie w branżach przetwórstwa żywności, handlu i usługach. Szuka małych i średnich firm z Europy Środkowo-Wschodniej z mocnymi aktywami niematerialnymi (produktami, markami) i ugruntowaną pozycją rynkową.

W portfelu Eva Grupe znajdują się min. Vilniaus Pergale (litewski producent słodyczy), sieć sklepów Aibe działająca na Litwie i Łotwie, producenci wody Druskiniku Rasa i Selita.

d45vcj4

W połowie stycznia tego roku Mieszko poinformował, iż w wyniku automatycznego wygaśnięcia umowy odkupu pomiędzy UniCredit Germany oraz Alta Capital Partners SCA, UniCredit S.p.A. stał się pośrednio właścicielem 100 proc. udziałów w Central European Confectionery Holdings BV, spółki posiadającej 66 proc. akcji Mieszka.

Analitycy oceniali wówczas, że UniCredit prawdopodobnie nie będzie angażować się w spółkę Mieszko i będzie dla niej szukał inwestora.(PAP)

pam/ pel/ ana/

d45vcj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45vcj4