Trwa ładowanie...
d4n3dz7
sor

Logo SOR w Sieradzu zmienione. Zniknęła linia ciągła

Logo umieszczone na szpitalnym korytarzu wywołało burzę w sieci. Przedstawiało zapis kardiomonitora z wpisanym skrótem SOR. Kłopot w tym, że sugerowało odczyt akcji serca przed nazwą oddziału i jego brak po.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Logo SOR w Sieradzu zmienione. Zniknęła linia ciągła
(Facebook.com)
d4n3dz7

Logo sieradzkiego szpitala, które zostało umieszczone na ścianie oddziału ratunkowego po remoncie zostało zmienione. Jak donoszą użytkownicy portalu wykop.pl usunięta została linia ciągła po ostatniej literze skrótu SOR.

    wykop.pl/Kiszczak
(wykop.pl/Kiszczak, Fot: wykop.pl/Kiszczak)

Logotyp miał przedstawiać zapis akcji serca na kardiomonitorze, a nazwa oddziału miała być wpisana w środek odcinka. Grafika wywoływała niezbyt dobre skojarzenia, nawet jeżeli w jakimś stopniu jest zgodne z odczytem kardiomonitora.

Niektórzy odczytują to jako przestrogę, inni upatrują w tym sytuację polskiej służby zdrowia. – W tym szpitalu wyjdziesz na prostą – pisze jeden z użytkowników Twittera.

Specjaliści od marketingu nie pozostawiają złudzeń, twórcy loga powinni wziąć pod reakcję odbiorców. – W komunikacji wizualnej nie liczy się tylko kompozycja, lecz także psychologiczne mechanizmy stojące za jej odczytaniem – napisali na Facebooku przedstawiciele profilu "Marketing przy kawie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n3dz7

Podziel się opinią

Share
d4n3dz7
d4n3dz7