Trwa ładowanie...

LOT i pat. Strajk zawieszony do rana

- Chcieliśmy rozmawiać i wyciągnęliśmy rękę. Związkowcy jednak nie przyjęli naszych warunków – mówi w rozmowie z nami Adrian Kubicki, rzecznik PLL LOT. – Zarząd zna zasady od samego początku – ripostuje Agnieszka Szelągowska, jedna z liderek strajku. I informuje, że strajk jest zawieszony do rana w środę. Wygląda więc na to, że w spółce mamy pat.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

LOT i pat. Strajk zawieszony do ranaŹródło: Foto Olimpik/REPORTER, fot: Foto Olimpik/REPORTER
d3qv5k2

Jak pisaliśmy w naszym serwisie, późnym popołudniem zarząd spółki złożył strajkującym propozycję spotkania. Warunek był jednak taki, że uczestniczyć w nim będą wszyscy protestujący. Na początku mówiło się o spotkaniach indywidualnych, później jednak stanęło na rozmowie ogólnej.

- Chcieliśmy już ten cały spór o legalność strajku zostawić na boku i porozmawiać z tymi ludźmi, bo przecież każdy z nich ma inną historię. To była uczciwa propozycja – mówi nam Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u.

Okazało się jednak, że związkowcy nie chcą rozmawiać w takiej formie. - Zostaliśmy poinformowani przez jednego z członków związków zawodowych, że rozmowy mają się toczyć tylko z Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym, bez udziału wszystkich protestujących – relacjonuje przedstawiciel spółki.

Absurd w czasie strajku w LOT. Działaczka związkowa na kolanach dziękuję prezesowi za udostępnienie toalet

- Jeśli umowa jest taka, że liderzy związkowi są delegowani tylko do zajmowania stanowiska, to co stoi na przeszkodzie, aby w rozmowach uczestniczyły wszystkie osoby, których sprawa dotyczy? – pyta Kubicki.

d3qv5k2

- A czy jak pan prezes jedzie negocjować leasing samolotów to też jedzie ze wszystkimi pracownikami? – ripostuje Agnieszka Szelągowska, przedstawicielka związku zawodowego pracowników personelu pokładowego i jedna z liderek strajku.

- Rozpoczynając ten strajk wszyscy pracownicy uznali, że reprezentuje ich Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy - mówi nam Agnieszka Szelągowska. – Pracodawca próbuje ominąć to ciało, żeby móc łatwiej zmanipulować poszczególnych pracowników.

Przedstawicielka związkowców potwierdziła tym samym, że na razie żadnych rozmów nie będzie i strajkujący zawieszają protest do środowego poranka. - Ale w środę rano spotykamy się ponownie i walczymy dalej, do samego końca - zapowiada Szelągowska.

d3qv5k2

Dlaczego strajkujący nie biorą pod uwagę rozpoczęcia rozmów w większym gronie? – My (liderzy strajku – red.) znamy metody i umiejętności manipulacji prezesa, dlatego to my powinniśmy uczestniczyć w rozmowach z zarządem – mówi Szelągowska.

Jak dodaje, strajkujący wciąż liczą na interwencję premiera, który do tej pory nie zaangażował się w tę sprawę oraz nie zabiera głosu w sprawie sytuacji w spółce.

Podstawowym warunkiem dla protestujących jest przywrócenie do pracy wszystkich zwolnionych dyscyplinarnie pracowników. Dopiero wtedy można będzie usiąść do dalszych rozmów. To jednak na pewno nie wydarzy się wcześniej niż w środę, bo strajk został zawieszony do rana właśnie w środę.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3qv5k2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qv5k2
d3qv5k2