Trwa ładowanie...
d4lrhjy

LOT i Ryanair wznowiły loty. Co powinieneś wiedzieć o zmianach w kursach?

W zeszłym tygodniu wznowienie lotów zapowiedział Ryanair, w tym - Polskie Linie Lotnicze LOT. Przewoźnicy już szykują się do odmrażania połączeń, a my podpowiadamy, jak w dobie pandemii koronawirusa wyglądać będzie podróżowanie samolotami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LOT i Ryanair wznowiły loty. Co powinieneś wiedzieć o zmianach w kursach?
LOT i Ryanair wznowiły loty. Co powinieneś wiedzieć o zmianach w kursach? (Getty Images)
d4lrhjy

LOT i Ryanair wznowiły loty

LOT i Ryanair otwierają połączenia lotnicze w zakrojonym zakresie. Przewóz pasażerów w dobie pandemii będzie się jednak odbywał przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Wśród obostrzeń wymienia się korzystanie z toalety tylko na żądanie, ograniczone posiłki na pokładzie, ale także obowiązkowe maseczki oraz zakaz chodzenia po samolocie.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki

Jak informowaliśmy już w poniedziałekw money.pl, już 1 czerwca kursowanie wznowi LOT. Tym samym samoloty narodowego przewoźnika będą już latać pomiędzy polskimi miastami. Plan na początek to 30 połączeń dziennie. Miesiąc później działalność wznowi z kolei Ryanair. Przewoźnik planuje przywrócić blisko 40 proc. połączeń sprzed stanu pandemii.

d4lrhjy

LOT i Ryanair wznowiły loty. Na co powinni przygotować się pasażerowie?

Przypomnijmy, że w Polsce zakaz regularnych połączeń lotniczych obowiązuje od 15 marca. Początkowo ruch lotniczy miał być wstrzymany do 9 maja, jednak w związku z rozporządzeniem premiera, zakaz podróżowania samolotami przedłużono do 23 maja

Czytaj: Obowiązkowa dezynfekcja. Firmy mają poważny dylemat

LOT i Ryanair wznawiają loty, ale co z pasażerami? Wśród istotnych zmian znajduje się m.in. odizolowanie przylatujących od odlatujących oraz dystansowanie społeczne podczas tzw. boardingu. Zamknięta pozostanie też część restauracji i saloników na lotniskach, w zamian pojawią się natomiast automaty z jedzeniem oraz środkami ochrony osobistej. Przed wejściem do samolotu pasażerowie będą musieli zmierzyć temperaturę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lrhjy

Podziel się opinią

Share
d4lrhjy
d4lrhjy