Trwa ładowanie...
d3zaqjx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
dreamliner

Lotnicze połączenia z Polski najlepsze według branżowych mediów

Tydzień temu linia Warszawa - Tokio, na której latają Polskie Linie Lotnicze LOT, a w tym tygodniu trasy Szymany - Berlin i Szymany - Kraków, realizowane przez linię SprintAir, zostały uznane za połączenia tygodnia przez brytyjski analityczny portal lotniczy anna aero.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(WP.PL, Fot: Aero Icarus/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))
d3zaqjx

Inauguracja połączenia do Tokio odbyła się przed dwoma tygodniami. Polski przewoźnik lata tam swoim najnowszym nabytkiem - boeingiem dreamlinerem. Specjalnie dla pasażerów na trasie do i ze stolicy Japonii LOT wprowadził kilka japońskich akcentów: na pokładzie serwowane są japońskie dania, natomiast w systemie rozrywki pokładowej można obejrzeć filmy japońskiej produkcji. Cały system rozrywki pokładowej jest dostępny również w japońskiej wersji językowej.

Nagrodzone trasy Szymany - Berlin i Szymany - Kraków uruchomione zostały przed tygodniem równocześnie z otwarciem położonego w Szymanach Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. To jedyne pasażerskie lotnisko w północno-wschodniej Polsce. Rozbudowa kosztowała 204 mln zł.

Zmodernizowano również linię kolejową Olsztyn - Szczytno - Szymany, zakupiono tabor kolejowy i wybudowano przystanek końcowy tuż przy terminalu.

d3zaqjx

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury położony jest w odległości około 55 km na południowy wschód od Olsztyna. Terminal pasażerski ma powierzchnię około 7 tys. metrów kwadratowych. Jego przepustowość pozwoli obsłużyć ponad 500 tysięcy pasażerów rocznie.

d3zaqjx

Podziel się opinią

Share

d3zaqjx

d3zaqjx