Trwa ładowanie...
d14edvj

Lotos planuje wydłużyć okresy międzyremontowe do pięciu lat

13.08. Warszawa (PAP) - Grupa Lotos planuje wydłużyć okresy międzyremontowe z czterech do pięciu lat, co powinno pozytywnie przełożyć się na wyniki spółki - poinformował Lotos w...

Share
d14edvj

13.08. Warszawa (PAP) - Grupa Lotos planuje wydłużyć okresy międzyremontowe z czterech do pięciu lat, co powinno pozytywnie przełożyć się na wyniki spółki - poinformował Lotos w komunikacie.

"Jest filozofia wydłużania prac międzyremontownych, na ile da się to zrobić ze względów prawnych i technicznych. Technicznie jesteśmy w stanie wydłużyć ten okres, pytanie jak to będzie wyglądać ze względu na przepisy" - powiedział PAP Marek Sokołowski, wiceprezes Lotosu.

"Prowadzimy różnego rodzaju studia i programy, dzięki którym wprowadzamy diagnostykę i pomiary robocze, które umożliwią wydłużenie przerw między remontami. Być może nie będziemy w kolejnych okresach zatrzymywać wszystkich instalacji" - dodał.

d14edvj

Wiceprezes Mariusz Machajewski poinformował na konferencji, że ostatni, majowy remont rafinerii kosztował ponad 90 mln zł.

"Dodatkowo ubytek możliwości produkcyjnych spowodował obniżenie wyniku o niespełna 130 mln zł" - powiedział wiceprezes.

Spółka w maju zakończyła miesięczny postój remontowy rafinerii. Lotos informował wcześniej, że postój spowoduje obniżenie potencjału przerobowego gdańskiej rafinerii w całym 2013 roku o 8 proc.(PAP)

morb/ pel/ osz/

d14edvj

Podziel się opinią

Share
d14edvj
d14edvj