Trwa ładowanie...
dv9g2ff

Loyd miał 23 mln zł przychodów w I półr., pracuje nad akwizycjami

Warszawa, 17.08.2016 (ISBnews) - Loyd zanotował  23 mln zł skonsolidowanych przychodów i 70 tys. zł zysku operacyjnego w I połowie 2016 r., podała spółka. Loyd pracuje nad kolejnymi projektami akwizycji innych podmiotów z branży.

Share
dv9g2ff

"Na wyniki w znaczący sposób wpłynęły koszty związane z prowadzonymi działaniami akwizycyjnymi oraz reorganizacją i uproszczeniem struktury grupy kapitałowej" - czytamy w komunikacie.

W I półroczu grupa wypracowała 1 203 140,20 zł przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej i 702 147,89 zł przepływów pieniężnych netto. Dzięki temu na koniec okresu grupa posiadała 1 405 077,17 zł środków pieniężnych, co w połączeniu z dostępnością finansowania dłużnego pozwala na finansowanie działalności akwizycyjnej, podano także.

"Pierwsza połowa 2016 r. była stosunkowo dobrym okresem. Biorąc pod uwagę dodatkowe koszty związane z pracami nad akwizycją i reorganizacją Grupy Kapitałowej, jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników" - powiedział prezes spółki Bartosz Kaczmarczyk, cytowany w komunikacie.

dv9g2ff

Grupa pracuje obecnie nad kolejnymi projektami akwizycji innych podmiotów z branży, które powinny zakończyć się jeszcze na przestrzeni roku. Jeden z projektów jest w fazie finalizacji kwestii prawnych i powinien zakończyć się w ciągu kilku miesięcy. "Na rynku usług HR nie ma miejsca dla średnich spółek, dlatego skupiamy się na realizacji strategii rozwoju opartej o konsolidacje rynku. Dzięki jednocześnie prowadzonym działaniom reorganizacyjnym, będziemy w stanie działać efektywniej i szybciej reagować na zmiany na rynku. Naszym celem jest stworzenie jednolitego wizerunku Grupy oraz zapewnienie płynnego przepływu usług" - dodał Kaczmarczyk.

Loyd S.A. świadczy usługi w zakresie human resources oraz outsourcingu procesów biznesowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)

dv9g2ff

Podziel się opinią

Share
dv9g2ff
dv9g2ff