Trwa ładowanie...
d1hmph6

LPP ocenia, że począwszy od IV kw. dynamika sprzedaży LFL będzie jednocyfrowa

09.11. Warszawa (PAP) - LPP, który po III kwartale pokazał ok. 15-proc. wzrost przychodów w sklepach porównywalnych, ocenia, że od IV kwartału 2012 r. sprzedaż LFL będzie...

Share
d1hmph6

09.11. Warszawa (PAP) - LPP, który po III kwartale pokazał ok. 15-proc. wzrost przychodów w sklepach porównywalnych, ocenia, że od IV kwartału 2012 r. sprzedaż LFL będzie jednocyfrowa - poinformował Dariusz Pachla, wiceprezes spółki. Z jego wypowiedzi wynika, że w całym roku LPP może zanotować zysk netto zbliżony do konsensusu rynkowego, który zakłada ok. 330 mln zł.

"Na początku tego roku zakładaliśmy, że sprzedaż LFL będzie jednocyfrowa. Jak widać, po wynikach III kwartału, było to ok. 15 proc. Z pewnej pojemności rynku wynika jednak, że taki poziom w dłuższej perspektywie jest nie do utrzymania. Ideałem byłoby, gdyby wzrost sprzedaży w sklepach porównywalnych przekraczał poziom inflacji" - powiedział dziennikarzom Pachla.

"W IV kwartale powinniśmy zanotować już kilkuprocentową dynamikę sprzedaży LFL. Ta tendencja powinna być także obserwowana w kolejnych okresach" - dodał.

d1hmph6

Pachla poinformował, że na razie ciężko mówić o szacunkach wyników za IV kwartał, bo duży wpływ na zrealizowane zyski będzie miał miesiąc grudzień. Przypomniał, że IV kwartał 2011 r. był bardzo mocny.

"Jeśli chodzi o cały rok, to mogę powiedzieć tyle, że przewidywania analityków od jakiegoś czasu są zbliżone do tego, co rzeczywiście realizujemy" - skomentował.

Dodał, że konsensus rynkowy na ten rok mówi o ok. 330 mln zł zysku netto spółki.

Po trzech kwartałach grupa LPP miała 205,3 mln zł zysku netto, 269,3 mln zł zysku operacyjnego i 2,262 mld zł przychodów. (PAP)

jow/ asa/

d1hmph6

Podziel się opinią

Share
d1hmph6
d1hmph6