Trwa ładowanie...
dx6ia0c

Lubuskie/ GDDKiA wybrała wykonawców MOP-ów przy trasie S3

Firmy Strabag Infrastruktura Południe i Maldrobud wygrały przetargi na zaprojektowanie oraz budowę miejsc obsługi podróżnych (MOP-ów) przy lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3. Inwestycje nie obejmują budowy stacji paliw ani restauracji.

Share
dx6ia0c

Jak poinformowała PAP rzeczniczka zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska, Strabag wybuduje dwie pary MOP-ów (po dwa po obu stronach drogi) na odcinku S3 między: Sulechowem i Międzyrzeczem oraz Międzyrzeczem a Gorzowem Wlkp. Koszt tych inwestycji to prawie 29 mln zł.

Z kolei firma Maldrobud za ponad 11,5 mln zł wykona dwa miejsca obsługi podróżnych w rejonie węzła Marwice, ok. 10 km od Gorzowa Wlkp. w kierunku Szczecina.

Wykonawcy będą mieli 18 miesięcy na realizacje inwestycji od daty zawarcia umów. Te mają zostać podpisane w drugiej połowie czerwca.

Rzeczniczka dodała, że na tym etapie przy S3 nie pojawią się stacje paliw ani obiekty gastronomiczne. Jak wyjaśniła, ich budowa wykracza poza kompetencje GDDKiA. Zapewniła jednak, że nadal będą prowadzone starania o pozyskanie dzierżawców, którzy mogliby wybudować zarówno stacje paliw, jak i restauracje.

Budowa MOP-ów poprawi komfort podróżowania 150-kilometrowym odcinkiem trasy S3, na którym nie ma żadnego miejsca do postoju. Obecnie, chcąc odpocząć, trzeba zjechać na jednym z kilku węzłów. Podobnie jest w przypadku, gdy kierowca musi zatankować auto.

dx6ia0c

Podziel się opinią

Share
dx6ia0c
dx6ia0c