Łukasz Hardt i Kamil Zubelewicz nowymi członkami RPP (opis2)

#
Dochodzi komunikat GPW o rezygnacji Łukasza Hardta z funkcji członka jej rady nadzorczej
#

18.02.2016 16:00

18.02. Warszawa (PAP) - Prezydent Andrzej Duda z dniem 20 lutego powołał Łukasza Hardta i Kamila Zubelewicza na nowych członków Rady Polityki Pieniężnej - poinformowała PAP w czwartek Kancelaria Prezydenta. Nowo powołani członkowie RPP zastąpią Adama Glapińskiego i Andrzeja Kaźmierczaka.

Postanowienie w sprawie powołania Hardta i Zubelewicza prezydent podpisał w środę.

Kadencje Glapińskiego i Kaźmierczaka, powołanych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wygasają 19 lutego 2016 r. Jerzego Osiatyńskiego prezydent Bronisław Komorowski do RPP powołał 20 grudnia 2013 r. (zastąpił Zytę Gilowską, która zrezygnowała z członkostwa).

Łukasz Hardt, dr hab. nauk ekonomicznych i kierownik Katedry Ekonomii Politycznej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się w ekonomii kosztów transakcyjnych, ekonomii instytucji i regulacji, a także metodologii i filozofii ekonomii.

Za swoje badania otrzymał wyróżnienia, m.in. stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

Pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Był gościnnym profesorem na Uniwersytecie w Cambridge, odbył również staże badawcze na uniwersytetach w Londynie, Helsinkach i Mediolanie. Wchodzi w skład Komitetu Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauki. W 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał go w skład Narodowej Rady Rozwoju.

Giełda Papierów Wartościowych poinformowała w czwartek, że Hardt złożył rezygnację z funkcji członka rady giełdy w związku z powołaniem go w skład RPP. "Łukasz Hardt, członek rady nadzorczej GPW, (...) złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka Rady Giełdy z dniem dzisiejszym, w związku z powołaniem go w skład Rady Polityki Pieniężnej" - podkreśliła GPW komunikacie.

Kamil Zubelewicz, dr nauk ekonomicznych, od 2015 roku prorektor ds. dydaktycznych Collegium Civitas, współpracownik Centrum im. Adama Smitha. W latach 2008-2014 był adiunktem w Instytucie Studiów Politycznych PAN, a w latach 2005-2009 ekspertem Instytutu Jagiellońskiego.

Zubelewicz jest laureatem Stypendium McKinsey & Company oraz Stypendium im. Lesława A. Pagi. Jest autorem ponad 30 artykułów naukowych oraz publicystycznych.

W skład RPP wchodzi prezes NBP, który jest przewodniczącym Rady, oraz dziewięciu członków powoływanych w równej liczbie przez prezydenta, Sejm i Senat. Członek RPP jest powoływany na sześcioletnią kadencję.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)