Trwa ładowanie...
d3ni1wj

M.W. Trade wyemitowała obligacje serii A2016 o łącznej wartości nom. 20 mln zł

Warszawa, 27.01.2016 (ISBnews) - M.W. Trade wyemitowała w trybie prywatnym trzyletnie, niezabezpieczone obligacje na okaziciela serii A2016 o łącznej wartości nominalnej 20 mln zł, podała spółka.

Share
d3ni1wj

"Celem emisji jest pozyskanie przez spółkę środków finansowych na aktywność w obszarze podstawowej działalności operacyjnej, tj. finansowanie wierzytelności i zobowiązań podmiotów działających na rynku szpitalnym oraz jednostek samorządu terytorialnego" - czytamy w komunikacie.

Cenę emisyjną jednej obligacji, równą jej wartości nominalnej, określono na 1 000 zł. Obligacje oprocentowane zostały według zmiennej stopy procentowej opartej na stawce WIBOR3M oraz marży. Wykup obligacji nastąpi w okresie 36 miesięcy od dnia ich emisji, czyli 26 stycznia 2019 roku, podano również.

Spółka zapowiedziała, że będzie ubiegała się o wprowadzenie obligacji do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst.

d3ni1wj

"Zarząd M.W. Trade SA informuje, że nie istnieją przesłanki mogące wpłynąć na zdolność emitenta do wywiązania się ze zobowiązań wynikających z obligacji. Spółka planuje przeprowadzać emisje dłużnych papierów wartościowych, w celu dalszego pozyskiwania kapitału, a wartość zaciągniętych przez spółkę zobowiązań na 30 września 2015 roku wyniosła 807 059 tys. zł" - podsumowano w komunikacie.

M.W. Trade należy do grupy kapitałowej Getin Holding. Specjalizuje się w usługach finansowych dla podmiotów działających na rynku medycznym oraz jednostek samorządu terytorialnego. Od 2007 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj