Trwa ładowanie...
d3z7jmz

Mabion oczekuje zatwierdzenia prospektu emisyjnego w najbliższych tygodniach

26.02. Warszawa (PAP) - Mabion spodziewa się, że jego prospekt emisyjny, przygotowany w związku z przenosinami na parkiet główny GPW, zostanie zatwierdzony w najbliższych...

Share
d3z7jmz

26.02. Warszawa (PAP) - Mabion spodziewa się, że jego prospekt emisyjny, przygotowany w związku z przenosinami na parkiet główny GPW, zostanie zatwierdzony w najbliższych tygodniach. Spółka rozpoczyna badania kliniczne leku MabionCD20, który w 2014 roku będzie już produkowany na skalę przemysłową.

"Zatwierdzenie prospektu to bardziej kwestia tygodni niż miesięcy" - powiedział Michał Kowalczewski, prezes Domu Maklerskiego Mercurius.

W kwietniu 2012 r. NWZ Mabionu uchwaliło przeniesienie notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW oraz ofertę publiczną o wartości około 40 mln zł. Środki z oferty zostaną przeznaczone na dokończenie procesu badań i rejestracji dwóch biopodobnych leków przeciw nowotworom.

W lipcu 2012 r. Mabion złożył do KNF prospekt emisyjny. Do emisji akcji chce przystąpić jak najszybciej po jego zatwierdzeniu.

d3z7jmz

Spółka rozpoczyna badania kliniczne leku MabionCD20, służącego do leczenia nowotworów krwi i reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Planuje dwa takie międzynarodowe badania na grupach 600 i 140 pacjentów w dziewięciu państwach. Lek będzie przemysłowo produkowany w 2014 roku.

"Badania kliniczne potrwają sześć miesięcy od zrekrutowania ostatniego pacjenta. Na początku lek wprowadzimy w krajach o słabiej uregulowanym systemie rejestracji leków biopodobnych. Docelowo planujemy związanie się z kilkunastoma światowymi koncernami na rynkach o mniej ścisłych regulacjach" - powiedział Sławomir Jaros, członek zarządu Mabionu.

"W 2014 roku, po zakończeniu badań klinicznych, złożymy wniosek o rejestrację w UE" - dodał.

Powiedział także, że Mabion liczy na sprzedaż od kilkudziesięciu do stu tysięcy fiolek leku rocznie.

d3z7jmz

W lutym Mabion podpisał umowę z Sothema Laboratories z Maroka. W jej ramach przekaże dossier rejestracyjne, know-how oraz prawa marketingowe i dystrybucyjne do leku MabionCD20 w odniesieniu do rynków Maroka, Algierii i Tunezji. Z tytułu sprzedaży praw do dossier rejestracyjnego otrzyma 230 tys. euro. Po wprowadzeniu produktu do obrotu we wspomnianych krajach, udział Mabionu w dochodach wyniesie 40 proc. wartości sprzedaży netto.

Wcześniej, w styczniu, spółka podpisała podobną umowę z argentyńską firmą farmaceutyczną LKM SA. Umowa dotyczy rynków Argentyny, Kolumbii, Wenezueli, Peru, Chile, Paragwaju, Ekwadoru i Boliwii. Tutaj za prawa do dossier rejestracyjnego otrzyma 592 tys. euro. Udział Mabionu w dochodach ze sprzedaży wyniesie 30-40 proc.

Produkcja leku MabionCD20 będzie się odbywać w obecnym zakładzie, a także nowym zakładzie w łódzkiej SSE, który ma być gotowy do końca 2013 r.

"Jesteśmy po etapie projektowania. Mamy decyzję środowiskową dla inwestycji oraz pozwolenie na budowę. W drugiej połowie roku 2013 chcemy wykonać prace wykończeniowe i instalacyjne, tak aby w 2014 roku ruszyła produkcja przemysłowa na większą skalę" - powiedział Jaros.

Inwestycja na 35 mln zł finansowana będzie w większości za pomocą środków z dotacji unijnej oraz z planowanej oferty publicznej na rynku regulowanym GPW.(PAP)

mto/ ana/

d3z7jmz

Podziel się opinią

Share
d3z7jmz
d3z7jmz