Trwa ładowanie...
d19ccbm

Mabion planuje emisję do 2,6 mln akcji za 40 mln zł i przejście na rynek główny GPW

09.03. Warszawa (PAP) - Firma biotechnologiczna Mabion planuje ofertę publiczną do 2,6 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru i debiut na rynku głównym GPW, a decyzję o tym mają...

Share
d19ccbm

09.03. Warszawa (PAP) - Firma biotechnologiczna Mabion planuje ofertę publiczną do 2,6 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru i debiut na rynku głównym GPW, a decyzję o tym mają podjąć akcjonariusze na walnym 4 kwietnia - poinformowała spółka w komunikacie. Z emisji spółka chce pozyskać ok. 40 mln zł.

Spółka podała, że środki z oferty zostaną przeznaczone na dokończenie procesu testów i rejestracji dwóch biopodobnych leków przeciw nowotworom. Przedmiotem NWZ będzie też upoważnienie zarządu do ubiegania się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym, w związku z planowanym przeniesieniem notowań Mabion z NewConnect na rynek regulowany GPW.

"Podczas oferty prywatnej w maju 2010 zadeklarowaliśmy, że środki z przeprowadzonej wtedy emisji pozwolą nam na dopracowanie i wdrożenie przemysłowego procesu wytworzenia substancji czynnej. Jednocześnie obiecaliśmy inwestorom, że w połowie 2012 przeniesiemy spółkę na rynek główny GPW i będziemy chcieli pozyskać dalsze środki, aby kontynuować prace, w tym przede wszystkim badania kliniczne" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Wieczorek, prezes Mabion.

"Konsekwentnie trzymając się tego planu, chcemy przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz przenieść notowania na rynek główny GPW. Z nowej emisji chcemy pozyskać 40 mln zł, które łącznie ze środkami z unijnych dofinansowań, na dzisiaj sięgających już prawie 64 mln zł, pozwolą nam na dokończenie procesu badań i rejestracji dwóch celowanych leków najnowszej generacji, przeznaczonych do terapii nowotworów krwi i leczenia raka piersi" - dodał.

d19ccbm

Mabion notowana jest na NewConnect od sierpnia 2010 roku. Debiut akcji spółki w alternatywnym systemie obrotu poprzedziła oferta prywatna 1,9 mln walorów serii I, z której spółka pozyskała od inwestorów 22,8 mln zł. Kwota ta została już wykorzystana w dużej części na realizację procesu badań i przygotowania do rejestracji dwóch biopodobnych leków: MabionCD20 - służący do leczenia nowotworów krwi oraz MabionHER2, przeznaczony do terapii raka piesi.

W latach 2013-2014 Mabion zamierza wprowadzić leki na rynek, opierając związane z tym inwestycje m.in. na środkach pozyskanych z planowanej oferty publicznej akcji.

"Sprzedaż leków wytwarzanych metodą humanizowanych przeciwciał monoklonalnych utrzymuje dwukrotnie wyższe tempo wzrostu od innych leków biotechnologicznych, a światowy rynek dwóch pierwszych przeciwciał monoklonalnych, nad którymi pracujemy, jest wart ponad 10 miliardów dolarów rocznie, z czego Europa stanowi ok. 1/3 tego rynku. Dążymy o uzyskania minimum 5 proc. udziału w światowym rynku tych farmaceutyków, co może przynieść przychody na poziomie kilkuset milionów dolarów w perspektywie 3 lat od rejestracji leków" - powiedział Wieczorek.

Narastająco po czterech kwartałach 2011 roku Mabion osiągnęła blisko 10,5 mln zł przychodów, ponad trzykrotnie wyższe w porównaniu do roku 2010.(PAP)

bas/ ana/

d19ccbm

Podziel się opinią

Share
d19ccbm
d19ccbm