Trwa ładowanie...
d4bcwe4

Mabion rozpocznie szukanie globalnego dystrybutora dla leku MabionCD20

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - Mabion szykuje się do rozpoczęcia prac w zakresie poszukiwania globalnego partnera marketingowo-dystrybucyjnego dla leku MabionCD20, poinformował prezes Maciej Wieczorek.

Share
d4bcwe4

"W 2015 roku ukończona została budowa Kompleksu Naukowo-Przemysłowego w Konstantynowie Łódzkim na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także uzyskano kolejny etap przygotowywania dokumentacji i danych rejestracyjnych dla naszego pierwszego leku Mabion CD20. W zeszłym roku już kilkuset pacjentów w ramach prowadzonych badań klinicznych otrzymało lek MabionCD20 w porównaniu z lekiem referencyjnym potwierdzając jego bezpieczeństwo. Przed nami zakończenie badań klinicznych, a także rozpoczęcie prac w zakresie poszukiwania globalnego partnera marketingowo-dystrybucyjnego dla leku MabionCD20" - napisał Wieczorek w liście do akcjonariuszy.
Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

d4bcwe4

Podziel się opinią

Share
d4bcwe4
d4bcwe4