Trwa ładowanie...
d3f1i97

MAC: wideokonferencja ministra M. Boniego z wojewodami (komunikat)

...

Share
d3f1i97

18.06. Warszawa - Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje:

18 czerwca br. minister administracji i cyfryzacji Michał Boni wziął udział w wideokonferencji z wojewodami. W spotkaniu wzięli udział wyłącznie wojewodowie z Poznania, Wrocławia, Gdańska, Warszawy, czyli miast-gospodarzy oraz dodatkowo z Krakowa.

Głównym tematem spotkania była aktualna sytuacja w poszczególnych miastach, w których rozgrywane są mecze w ramach Euro 2012. Omawiano m.in. kwestie bezpieczeństwa na stadionach, w strefach kibica i na ulicach miast. Podkreślano bardzo dobrą współpracę ze służbami, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Z przekazanych przez wojewodów informacji wynika, że rozegrane na terenie Polski mecze przebiegały bez większych zakłóceń, nie licząc kilku incydentów. Nie mniej jednak uczestnicy spotkania zastanawiali się w jaki sposób zapobiegać zdarzeniom z udziałem pseudo-kibiców, zarówno jeśli chodzi o mecze podczas Mistrzostw EURO2012, jak i przyszłych imprez sportowych, w których istnieje ryzyko pojawienia się grup potencjalnie niebezpiecznych. Minister Boni wyraźnie podkreślał konieczność walki z tym groźnym zjawiskiem.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d3f1i97

Podziel się opinią

Share
d3f1i97
d3f1i97