Trwa ładowanie...
d12r8nf

MAC ws. sytuacji hydrologicznej i meteorologicznej (komunikat)

...

Share
d12r8nf

06.06. Warszawa - MAC informuje:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz służby wojewodów na bieżąco monitorują sytuację hydrologiczną i meteorologiczną w Polsce. Zespoły zarządzania kryzysowego na bieżąco reagują i udzielają pomocy w rejonach dotkniętych podtopieniami. W miejscach gdzie można już rozpocząć usuwanie zniszczeń trwa szacowanie strat. Wojewodowie czekają na wnioski dotyczące pomocy w ramach rezerwy budżetowej.

Aktualnie obowiązuje 5 ostrzeżeń hydrologicznych 3. stopnia dotyczących możliwości wzrostu stanu wody w rzekach powyżej stanów alarmowych na terenie województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, i opolskiego (związane z przechodzeniem fali wezbraniowej na rzece Odrze i jej dopływach).

Ponadto 7 ostrzeżeń hydrologicznych 2. stopnia dotyczących możliwości wezbrań wód w rzekach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i lubelskiego. Także 1 ostrzeżenie hydrologiczne 1. stopnia dotyczące możliwości gwałtownych wzrostów stanów wody w rzekach na terenie województwa podkarpackiego.

d12r8nf

Jak informuje IMGW obowiązuje również 6 ostrzeżeń meteorologicznych 1. stopnia dotyczących możliwości wystąpienia burz z gradem na terenie województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego (wschodnia część), podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

W czwartek (6 czerwca 2013 r.) w nocy na północnym zachodzie IMGW przewiduje zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady deszczu, początkowo burze, w trakcie których może spaść do 15 mm deszczu. Miejscami w mgłach i silnych zamgleniach widzialność od 200 m do 3000 m. Temperatura minimalna na Wybrzeżu i Pomorzu oraz w rejonach podgórskich od 9 st. do 11 st., na pozostałym obszarze kraju od 11 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, w rejonie burz w porywach do 60 km/h.

W piątek (7 czerwca 2013 r.) w dzień na Wybrzeżu, Pomorzu i na Pojezierzu Wielkopolskim wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, możliwy również przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano lokalnie mgły i silne zamglenia z widzialnością od 200 m do 3000 m, a od godzin południowych przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. na zachodzie do 26 st. na wschodzie, nad morzem oraz w dolinach karpackich od 17 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny, w czasie burz w porywach do 80 km/h.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d12r8nf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12r8nf
d12r8nf