ycipk-2lfsvj

Magda Gessler przegrała sprawę w sądzie. Ma oddać 700 tysięcy. Twierdzi, że już oddała

Długa historia niespłaconej pożyczki, którą zaciągnęła od byłego przyjaciela, dobiegła końca. Sąd nakazuje zwrot pieniędzy, a restauratorka i celebrytka odpowiada, że dług już dawno spłaciła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawa pożyczki Magdy Gessler nie jest taka prosta
Sprawa pożyczki Magdy Gessler nie jest taka prosta (East News, Fot: VIPHOTO/East News)
ycipk-2lfsvj

Magda Gessler musi oddać wierzycielowi 700 tys. zł - pisze "Twoje Imperium". Jak czytamy, restauratorka pożyczyła kiedyś od przyjaciela Wojciecha Ziemskiego 310 tys. zł. Było to jednak dawno temu, odsetki biły i dziś kwota do oddania to już właśnie 700 tys. zł.

Jak poskarżył się tygodnikowi Ziemski, restauratorka bardzo długo go zwodziła i znajdowała wymówkę, by nie płacić, dlatego postanowił wejść na drogę sądową.

Czytaj też: Magda Gessler wycofuje się z parówkowego biznesu

ycipk-2lfsvj

Sprawa okazuje się jednak nie taka oczywista. Jak wyjaśnił prawnik Magdy Gessler w rozmowie z serwisem plejada.pl, restauratorka już dawno dług uregulowała, spłacała go transzami i dowody na przelewy okazała w sądzie. W pierwszej instancji wyrok był na korzyść Gessler, ale ponieważ Ziemski nadal walczył o pieniądze i się odwołał, sprawa trafiła do sądu drugiej instancji.

Zobacz też: Pomysł na biznes: Edukacyjna sala zabaw z klockami

Ten zaś stwierdził, że dowody wpłat są niewystarczającym dowodem. Prawnik Gessler tak to tłumaczył w rozmowie z serwisem: "Pracownik, który dokonywał przelewów na konto Pana Ziemskiego w imieniu Magdy, robił to często pod niewłaściwymi tytułami, najczęściej na spółkę jego żony, a nie bezpośrednio na pana Ziemskiego. I to stało się przyczyną niejasności. Jednak cała kwota została spłacona".

ycipk-2lfsvj

Czytaj też: Gastronomia wciąż jedzie na paragonach kelnerskich. Tak firmy ratują się przed kosztami, ryzykując wysokie kary

Co ciekawe, prawnik restauratorki dodaje do całej historii kolejny wątek - Ziemski ma dług wobec Gessler, potwierdzony prawomocnym wyrokiem, w kwocie podobnej do tej, którą spłaciła restauratorka. Dlatego po ogłoszeniu wyroku złożyła ona oświadczenie o potrąceniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2lfsvj

ycipk-2lfsvj
ycipk-2lfsvj