Trwa ładowanie...

Majonez Kielecki bez jajek od kur z klatek. "Ważny jest dla nas stan zwierząt hodowlanych"

Dobrostan zwierząt hodowlanych jest dla nas ważny – zapewnia producent Majonezu Kieleckiego i rezygnuje ze stosowania jajek z chowu klatkowego. Na razie dotyczy to tylko jednego produktu, ale dalsze zbliżanie się do "jajek od szczęśliwych kur" nie jest wykluczone.

Majonez Kielecki bez jajek od kur z klatek. "Ważny jest dla nas stan zwierząt hodowlanych"Źródło: wspspolem.com, fot: -
d308z5n
d308z5n

Majonez Kielecki ma być bardziej "przyjazny zwierzętom", stąd producent Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "Społem" całkowicie wycofała z produkcji Majonezu Kieleckiego z czosnkiem jajka z chowu klatkowego oraz wszelkie składniki i komponenty z tej klasy jaj.

- Działanie to stanowi kolejny etap realizacji długofalowej strategii zmierzającej do całkowitej rezygnacji przez WSP Społem z przytoczonych powyżej surowców. W trosce o dobrostan i los zwierząt hodowlanych firma chce wdrożyć nowe rozwiązania produkcyjne do końca 2025 roku – czytamy w komunikacie.

Dalej producent informuje, że "podstawową wartością, jaką się kieruje niezmiennie pozostaje bezpieczeństwo oraz zdrowie Konsumentów". A dobór najwyższej jakości składników i zachowanie standardów produkcyjnych to praktyczne sposoby realizacji tego celu. Nie mniej ważna jest dbałość o środowisko naturalne i dobrostan zwierząt hodowlanych. "W związku z powyższym wdrożenie w życie deklaracji z dnia 30 maja 2018 roku uznać należy za jeden z priorytetów jakie stawia przed sobą nasze przedsiębiorstwo".

Obejrzyj: Koronawirus w Zielonej Górze. Księża przypominają wiernym zasady higieny

Decyzja o rezygnacji z jajek z chowu klatkowego dotyczy tylko jednego rodzaju majonezu, ale jeśli Spółdzielnia chce być konsekwentna w realizacji wspomnianych wartości, to na pewno przyjdzie czas na kolejne produkty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d308z5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d308z5n