WP

Mąka 500+ już w sprzedaży. "Spontaniczny pomysł"

Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie Damłyn z wielkopolskiego Damasławka jest ostatnio na ustach całej Polski. W mediach społecznościowych głośno o ich najnowszym produkcie. To mąka marki... 500+, którą można kupić w wielu osiedlowych sklepach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mąka marki 500+ robi furorę. Na razie w mediach społecznościowych
Mąka marki 500+ robi furorę. Na razie w mediach społecznościowych (Facebook.com, Fot: Facebook)
WP

Mąka typu 500 (tzw. wrocławska lub poznańska) to coś, co każda gospodyni ma w swojej kuchni. Z niej powstają m.in. kruche ciasta, ale również naleśniki, makarony, kluski czy pierogi. Czyli coś, czego w żadnym polskim domu zabraknąć nie może.

Popularną już mąkę jeszcze mocniej wypromowało PZM Damłyn w Damasławku. To niewielki producent, który postanowił wprowadzić na rynek produkt o nazwie... 500+, jednoznacznie nawiązując do rządowego programu.

Rozszerzenie 500+. Szef SLD Włodzimierz Czarzasty składa deklarację

WP

To był spontaniczny pomysł – tak tłumaczy go w rozmowie z "Gazetą Pomorską" Artur Zonenberg, kierownik działu handlowego w PZM Damłyn. - Nasi klienci i kontrahenci uśmiechają się na widok mąki z 500+.

Na etykiecie jest też oczywiste nawiązanie do polityki prorodzinnej. Widzimy tam rodzinę z dwójką dzieci. Według obowiązujących zasad nazwa wydaje się więc słuszna, bo pieniądze przysługują od drugiego dziecka.

WP

Ale w myśl sobotnich obietnic Jarosława Kaczyńskiego, mąka powinna zmienić nazwę na 1000+. Bo pieniądze będą przecież już niedługo przysługiwały również na pierwsze dziecko... Etykietę trzeba będzie więc zaktualizować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP