Małopolskie/ 16 projektów do głosowania w budżecie obywatelskim w Gorlicach

16 projektów zgłoszonych przez mieszkańców zostało dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego w 30-tysięcznych Gorlicach w woj. małopolskim. W tym roku przeznaczono na ten cel 600 tys. zł, o 100 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

24.09.2014 12:50

Jak poinformowały w środę władze miasta, zgłoszono w sumie 17 projektów, z których po weryfikacji do głosowania dopuszczono 16. Są to zadania o charakterze zarówno osiedlowym, jak i ogólnomiejskim. Dopuszczone są przedsięwzięcia dotyczące inwestycji czy remontów, jak też o charakterze społecznym, wydarzenia kulturalne czy sportowe.

Są wśród nich m.in. budowa muszli koncertowej w Parku Miejskim, zorganizowanie ekologicznych warsztatów dla dzieci i młodzieży, wykonanie trzech kompozycji nawiązujących do historii miasta w konwencji street artu, budowa ogrodzonego wybiegu dla psów, stworzenie Ogrodu Sztuk czy urządzenie nowego skweru na Starówce.

Zgodnie z zasadami przyjętymi w tym roku maksymalny koszt jednego projektu nie może przekroczyć 300 tys. złotych. Umożliwi to wybranie przynajmniej dwóch zadań.

Pod głosowanie mieszkańców poddane będą zgłoszone przez nich projekty należące do zadań własnych gminy, które są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego.

Wyboru zadań do budżetu obywatelskiego dokonają mieszkańcy Gorlic, którzy ukończyli 18 lat, w głosowaniu przeprowadzonym w Pawilonie Historii Miasta w Gorlicach lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Trwać ono będzie od 29 września do 9 października. Głosowanie będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 500 osób uprawnionych do głosowania.

W zeszłym roku w głosowaniu dotyczącym budżetu obywatelskiego uczestniczyło 1602 gorliczan, którzy zdecydowali o realizacji dwóch inwestycji: budowie obiektu sportowego na osiedlu Magdalena oraz przebudowie ulicy Krasińskiego. Władze miasta zapowiadają, że oba te zadania, znajdujące się obecnie w fazie projektowej, zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)