Trwa ładowanie...
d2aw0qw
d2aw0qw

Marcin Idzik jest prezesem zarówno PHO, jak i EuRoPol Gazu

Warszawa, 21.09.2015 (ISBnews) - Decyzja o powołaniu Marcina Idzika na prezesa EuRoPol Gazu nie wpływa na pełnienie przez niego funkcji prezesa Polskiego Holdingu Obronnego, poinformowała ISBnews rzecznik PHO Monika Koniecko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2aw0qw

"Decyzja o powołaniu prezesa Idzika do zarządu EuRoPol Gazu nie wpływa na pełnienie przez niego funkcji w Polskim Holdingu" - powiedziała ISBnews Koniecko.

PGNiG podało w piątek, że 17 września w porozumieniu z Rosjanami, z powodzeniem powołało na trzyletnią kadencję nową radę nadzorczą i zarząd EuRoPol Gaz - firmy będącej właścicielem polskiej części gazociągu jamalskiego. Zatwierdzone zostały także wszystkie sprawozdania finansowe i sprawozdania z działalności spółki za lata 2012-2014. Prezesem zarządu EuRoPol Gaz S.A. został Marcin Idzik. Nie zmieniły się osoby sprawujące funkcje pozostałych członków zarządu.
PHO sp. z o.o. jest spółką z 40 letnim doświadczeniem w branży obronnej oraz w handlu uzbrojeniem i sprzętem wojskowym. Do 2014 r. Polski Holding Obronny (d. Grupa Bumar) był grupą kapitałową łącząca ponad 20 spółek polskiego przemysłu obronnego w Polsce i za granicą, a tym samym największym producentem i dostawcą uzbrojenia w Polsce.

20 spółek należących do PHO w 2014 roku zostało skonsolidowanych pod szyldem powołanej przez rząd RP Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Obecnie PHO jest 33% udziałowcem Polskiej Grupy Zbrojeniowej - narodowego koncernu przemysłu obronnego skupiającego ponad 30 firm i 19 tys. zatrudnionych pracowników.

Tomasz Oljasz

(ISBnews)

d2aw0qw

Podziel się opinią

Share

d2aw0qw

d2aw0qw