Trwa ładowanie...

Marian Banaś. Dymisja miała odbyć się w piątek, ale on nadal pozostaje szefem NIK

Jak wynika z ustaleń Dziennika Gazety Prawnej, Marian Banaś podał się w piątek do dymisji. Jednak pismo odesłała mu marszałek Sejmu, aby wskazał w nim p.o. szefa NIK, a ten odmówił.

Marian Banaś. Dymisja miała odbyć się w piątek, ale on nadal pozostaje szefem NIKŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d4lv60c
d4lv60c

Marian Banaś. Dymisja miała odbyć się w piątek, ale on nadal pozostaje szefem NIK

Jak informował dziennik, w piątek przed południem do gabinetu marszałek Sejmu Elżbiety Witek przyjechał kierowca z Najwyższej Izby Kontroli (NIK). Miał on pismo od prezesa Mariana Banasia, które miało być dokumentem poświadczającym złożenie przez niego dymisji.

Oglądaj:. NIK. Tomasz Siemoniak: przerzucanie na opozycję odpowiedzialności za Mariana Banasia jest absurdalne

-Kierując się Dobrem Polski, Najwyższej Izby Kontroli oraz mojej rodziny, składam rezygnację – miała brzmieć treść pisma złożonego przez prezesa NIK.

d4lv60c

Tym samym Marszałek Sejmu nie przyjęła jednak tej rezygnacji, odsyłając pismo z naniesionymi poprawkami odesłała do nadawcy. Prezes NIK musi wskazać osobę, która będzie pełniła obowiązki szefa Najwyższej Izby Kontroli po jego rezygnacji. Banaś odmówił.

Marian Banaś. Dymisja miała odbyć się w piątek, ale on nadal pozostaje szefem NIK

Przypomnijmy przy okazji, że prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z Marianem Banasiem w ubiegły czwartek. Miał on domagać się od szefa NIK dymisji. Kartą przetargową przy tym żądaniu mają być spółki i fundacja syna Banasia.

Od samego szefa NIK odcinaj się już kolejni politycy obozu Zjednoczonej Prawicy. Adam Bielan w TVN24 mówił, że "gdyby można było cofnąć czas, Sejm nie wybrałby Mariana Banasia na prezesa NIK". Wśród komentarzy pojawiła się także opinia Adama Lipińskiego, który stwierdził, że w tej sprawie egzaminu nie zdały służby.

d4lv60c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lv60c