Trwa ładowanie...
d1e3ozc
d1e3ozc
kakao

Mars wyprodukuje słodycze z ekologicznego kakao

Firma Mars ogłosiła, że do 2020 r. wszystkie jej produkty będą zawierać wyłącznie kakao pochodzące z upraw ekologicznych.
Share
d1e3ozc

Aby zrealizować ten projekt, Mars podjął współpracę z organizacją Rainforest Alliance. Będzie też uczestniczył w programie organizacji UTZ CERTIFIED.

Jednym z pierwszych kroków firmy Mars jest zwiększenie do 2020 r. zamówień na kakao z certyfikatem UTZ do 100 tys. ton rocznie. W tym tygodniu Mars zakontraktował pierwsze tego typu ziarno, co pozwoli na pozyskanie pierwszych dostaw kakao z upraw ekologicznych jeszcze w 2009 roku.

Mars wysyła sygnał do producentów i plantatorów kakao, że istnieje już popyt na ziarna z certyfikatem UTZ i zostanie on utrzymany również w przyszłości. Mars jako członek-założyciel programu UTZ CERTIFIED Good Inside, będzie kontynuować współpracę z organizacją UTZ i jej partnerami, w celu uzyskania certyfikacji kakao produkowanego zgodnie z praktykami zrównoważonego rozwoju przez małe plantacje w Afryce Zachodniej. UTZ CERTIFIED jest od 2002 r. wiodącym standardem w profesjonalnej uprawie kawy, a obecnie organizacja ta opracowuje programy certyfikacji i nadzoru zrównoważonej uprawy kakao i herbaty.

d1e3ozc

Mars jest prywatną rodzinną firmą, założoną w 1911 r., zatrudnia 70 000 współpracowników, prowadzi działalność w ponad 75 krajach, w Polsce jako Mars Polska. Mars to jedna z największych firm spożywczych na świecie, której roczne obroty sięgają ponad 30 mld dolarów, Jego najbardziej znane marki to : M&M's, Snickers, Mars, Milky Way, Twix; Pedigree, Whiskas, Uncle Ben's i przejęty ostatnio Wrigley.

Handel-Net

d1e3ozc

Podziel się opinią

Share
d1e3ozc
d1e3ozc