Trwa ładowanie...
d36tmg6
30-03-2017 12:34

Marvipol liczyna sfinalizację podziału grupy w II połowie br.

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - Zarząd Marvipolu liczy, że w II połowie 2017 r. uda się sfinalizować podział grupy na dwa giełdowe przedsiębiorstwa - deweloperski Marvipol Development oraz motoryzacyjny British Automotive Holding, wynika z wypowiedzi prezesa Mariusza Książka. 

d36tmg6

"Od stycznia 2016 r. kapitalizacja naszego przedsiębiorstwa podwoiła się, przekraczając, na początku 2017 r. 0,5 mld zł. Jako zarząd oceniamy, że wartość grupy Marvipol, uwzględniająca potencjał jej dalszego wzrostu, jest wciąż istotnie wyższa od rynkowej wyceny. Sądzimy, że finalizując w drugiej połowie 2017 r. proces podziału grupy na dwa giełdowe przedsiębiorstwa - deweloperski Marvipol Development oraz motoryzacyjny British Automotive Holding i tym samym również formalnie rozdzielając te faktycznie niezależne rodzaje prowadzonej działalności, umożliwimy ich rzetelną rynkową wycenę" - powiedział Książek, cytowany w komunikacie.

Na początku lutego w rozmowie z ISBnews dyrektor finansowy spółki Łukasz Sekuła zapowiedział m.in., że jeszcze w ciągu najbliższego miesiąca Marvipol złoży do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt emisyjny w związku z podziałem biznesu na część motoryzacyjną i deweloperską oraz rozpoczęciem notowań obu spółek na rynku głównym GPW. Według niego, spółki powinny być notowane na warszawskiej giełdzie najpóźniej od końca III kw. br.

Zgodnie z planem, deweloperska część grupy zostanie przeniesiona na spółkę Marvipol Development. Pozostała część grupy, związana z biznesem motoryzacyjnym, pozostanie w Marvipol S.A. W efekcie podziału akcjonariusze Marvipol S.A., do każdej jednej akcji Marvipol S.A., która docelowo zmieni firmę na British Automotive Holding, otrzymają jedną akcję Marvipol Development S.A.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

d36tmg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36tmg6