Trwa ładowanie...
d4jfn25
d4jfn25

Marvipol ma umowę sprzedaży Prosta Tower za ostatecznie 26,8 mln euro netto

Warszawa, 15.12.2016 (ISBnews) - Prosta Tower (PT) - spółka zależna Marvipolu - zawarła z niemiecką Credit Suisse Asset Management Immobilien Kapitalanlagegesellschaft umowę sprzedaży budynku Prosta Tower w Warszawie za ostatecznie 26,8 mln euro, podał Marvipol. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4jfn25

"Emitent informuje jednocześnie o dokonaniu przez PT w dniu 15 grudnia 2016 r. całkowitej spłaty udzielonego przez mBank S.A. kredytu w kwocie 13,7 mln euro" - czytamy też w komunikacie.

W połowie listopada br. Marvipol podał, że Prosta Tower zawarła przedwstępną umowę sprzedaży na rzecz spółki kapitałowej z siedzibą w Niemczech budynku Prosta Tower w Warszawie. Łączna cena netto miała zostać określona w umowie ostatecznej na podstawie określonego w umowie wzoru, zgodnie z którym w dacie zawarcia umowy wyniosłaby 26,7 mln euro.

Zarząd szacował, że w następstwie rozliczenia transakcji, w tym spłacie kredytu, środki pieniężne spółki, po rozliczeniu zobowiązań związanych ze sprzedażą, wzrosną o nie mniej niż 49 mln zł. Aby ocenić wpływ sprzedaży na wynik skonsolidowany, należy uwzględnić pozycje pomniejszające przychód, w tym m.in.: wartość nabycia nieruchomości, wpływ długoterminowych umów najmu budynku pomiędzy podmiotami z Grupy Marvipol, a potencjalnym nowym właścicielem nieruchomości, rozliczenie wcześniejszej spłaty kredytu refinansującego budynek, amortyzację, obciążenia podatkowe, koszty transakcyjne, podano również wtedy.

Budynek biurowy Prosta Tower został oddany do użytku w I kw. 2011 r. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 6 084 m 2.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d4jfn25

Podziel się opinią

Share
d4jfn25
d4jfn25