Trwa ładowanie...
d3x4ld2
02-12-2016 11:45

Maspex ma 60 mln euro kredytu z EBI na nowe hale produkcyjne, centra logistyczne

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - Grupa Maspex Wadowice otrzymała od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) kredyt w wysokości 60 mln euro (ok. 267 mln zł) na rozbudowę i modernizację zakładów produkcyjnych i magazynów, poinformowała spółka. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na budowę nowych hal produkcyjnych oraz trzech nowoczesnych centrów logistycznych. 

d3x4ld2

Połowa środków pochodzi z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), będącego głównym elementem Planu inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską.

Inwestycje w spółkach Grupy Maspex będą realizowane w latach 2016-2018.

"Realizowane zadania inwestycyjne w Grupie Maspex po raz pierwszy zostaną sfinansowane kredytami inwestycyjnymi pochodzącymi z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Finansowanie to pozwala nam na pozyskanie środków nie tylko na lepszych warunkach w porównaniu z bankami komercyjnymi, ale także o dłuższym terminie kredytowania. Planowane inwestycje sprawią, że będziemy jeszcze bardziej efektywni, elastyczni w reagowaniu na potrzeby konsumentów" - powiedział Business Supply Chain Manager w Grupie Maspex Bogdan Tyrybon, cytowany w komunikacie.

"Wydatki inwestycyjne zostaną wykorzystane na budowę nowych hal produkcyjnych wraz z wyposażeniem w nowoczesne linie produkcyjne oraz budowę trzech nowoczesnych centrów logistycznych w zakładach produkcyjnych w Lublinie, Olsztynku i Łowiczu" - podano w komunikacie.

d3x4ld2

W Lublinie w spółce Lubella, trwa rozbudowa nowoczesnego magazynu wyposażonego w system automatycznego sterowania i transportu palet oraz automatycznego systemu wysokiego składowania, zakupione zostaną także linie do produkcji makaronu. W zakładzie w Olsztynku, w którym produkowane są m.in. soki Kubuś, powstaje nowoczesna hala produkcyjna wraz z automatycznym magazynem wysokiego składowania z 30 000 miejsc paletowych. W Łowiczu, w którym produkowane są m.in. produkty takich marek, jak Łowicz, Kotlin i Krakus, powstanie nowy zakład produkcyjny z instalacją linii produkcyjnych, zautomatyzowane centrum logistyczne oraz rozbudowane będzie zaplecze do przetwórstwa owoców i warzyw, podano także.

Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Ukrainie. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii. W portfolio firmy znajdują się m.in. takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Tiger, Lubella, Malma, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa, Plusssz.

(ISBnews)

d3x4ld2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x4ld2