Trwa ładowanie...
d3b0qxt
27-02-2017 15:51

Master Pharm przedłuża negocjacje ws. zakupu podmiotu z branży farmacutycznej

Warszawa, 27.02.2017 (ISBnews) - Master Pharm zakończył proces due diligence podmiotu z branży farmaceutycznej w celu zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, jednak obie strony na razie nie podjęły decyzji o sfinalizowaniu transakcji, podała spółka. 

Share
d3b0qxt

"Master Pharm [...] w związku z upływem w dniu 28 lutego 2017 r. wyznaczonego przez strony terminu zakończenia badania due diligence, informuje, że zakończono prawne badanie due diligence. Przeprowadzenie prawnego badania due diligence wykazało istniejące istotne trudności natury prawnej co do zawarcia transakcji" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że usunięcie przedmiotowych istotnych trudności natury prawnej jest możliwe, przy założeniu pozytywnej decyzji drugiej strony "co do dalszego sposobu procedowania i przygotowania transakcji w porozumieniu z emitentem oraz co do dalszego prowadzenia negocjacji warunków transakcji".

"W przypadku dojścia stron do porozumienia nastąpi wydłużenie procesu akwizycji z przyczyn formalnych. W związku z tym emitent nie określa horyzontu czasowego dla zawarcia transakcji. O ewentualnym odstąpieniu od negocjacji lub o ich pozytywnym zakończeniu emitent poinformuje w stosownym raporcie bieżącym" - czytamy także.

Master Pharm poinformował 28 grudnia ub.r., że zawarł z podmiotem z branży farmaceutycznej list intencyjny w sprawie zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Wśród warunków realizacji transakcji spółka wskazała przeprowadzenie badania due diligence, brak wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności lub zdiagnozowania nieujawnionych faktów dotyczących przedsiębiorstwa, a w konsekwencji określenie przez strony ostatecznych warunków cenowych oraz struktury transakcji. Strony zaplanowały zakończenie badania due diligence do 28 lutego 2016 r.

d3b0qxt

Master Pharm informował w listopadzie, że przygląda się podmiotom z branży i chce zwiększać potencjał produkcyjny grupy poprzez realizację akwizycji.

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w kwietniu 2016 r.

(ISBnews)

d3b0qxt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b0qxt
d3b0qxt