Trwa ładowanie...

Matki I kwartału nie poprą IV kwartału

W środę premier Donald Tusk znajdzie na biurku kolejną prośbę w związku z rocznym urlopem rodzicielskim, tym razem od "Matek IV kwartału 2012" - informuje "Metro".

Matki I kwartału nie poprą IV kwartałuŹródło: Jupiterimages
d4d975x
d4d975x

Pod petycją Rodziców Dzieci Gorszego Roku 2012 (nazywanych też Matkami IV kwartału) w ciągu czterech dni podpisało się ponad 450 osób. - Nie wierzyłam, że matkom I kwartału się uda - przyznaje Magdalena Wawrzyniak, mama IV kwartału i autorka petycji do premiera.

"Matki IV kwartału 2012" spotkają się w środę o godz. 14 pod Kancelarią Premiera, potem spacerem ruszą złożyć petycję z prośbą o wsparcie rzecznika praw dziecka. Na wsparcie mam, które swoją walkę już wygrały, raczej liczyć nie mogą.

- Dlaczego mamy IV kwartału odezwały się dopiero teraz, kiedy my odniosłyśmy sukces? Trudno mówić o naszym poparciu - mówi Aneta Siejka z ruchu Matek I kwartału. Zdaniem Siejki matkom IV kwartału trochę brakuje wizji i większej filozofii - te z 2013 walczyły o równe prawa dla całego rocznika.

Podobnego zdania jest Marek Roguski, tata III kwartału 2012: - Zaraz odezwą się rodzice z początku 2012, a potem 2011, 2010 itd. Przecież musi być jakaś jasna granica, a podział na całe roczniki jest najbardziej logiczny - mówi.

d4d975x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d975x