Trwa ładowanie...
d2adxu3

Mazowieckie urzędy pracy dostały 8,8 mln zł na pomoc młodym bezrobotnym

Prawie 8,8 mln zł otrzymały mazowieckie powiatowe urzędy pracy na aktywizację zawodową bezrobotnych do 25. roku życia - poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy Wiesława Lipińska. Środki pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy.

Share
d2adxu3

"W ramach przygotowanych programów urzędy pracy będą kierować młodych bezrobotnych na staże, prace interwencyjne i roboty publiczne, szkolenia, przekazywać bony szkoleniowe, bony na zasiedlenie, bony stażowe" - wskazał dyrektor WUP w Warszawie Tomasz Sieradz.

"Finansowane będą również dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także refundowane koszty doposażenia lub wyposażenia stanowiska pracy utworzonego dla osoby bezrobotnej przez pracodawcę" - dodał.

WUP podał, że na realizację działań związanych z aktywizacją zawodową bezrobotnych do 25. roku życia minister pracy i polityki społecznej przeznaczył w skali kraju 80 mln zł, z czego ok. 8,8 mln zł dla Mazowsza.

d2adxu3

Do WUP w Warszawie wpłynęło 17 wniosków z mazowieckich powiatowych urzędów pracy, na kwotę ok. 13,9 mln zł, co znacznie przekroczyło kwotę zagwarantowaną przez resort pracy.

"Ponadto pięć mazowieckich powiatowych urzędów pracy ubiegało się o dodatkowe środki z Funduszu Pracy na dwa programy ogłoszone w styczniu przez ministra pracy i polityki społecznej" - wskazał WUP we wtorkowym komunikacie.

Chodzi o program specjalny adresowany do bezrobotnych z profilem pomocy III (dla osób wymagających szczególnego wsparcia ze strony urzędu i innych instytucji rynku pracy; są to osoby, które nie mają motywacji do podjęcia pracy, a ich kwalifikacje są albo zbyt niskie, albo nie mają ich w ogóle - PAP) - w skali kraju na jego realizację przeznaczono 10 mln zł oraz program finansowany z rezerwy Funduszu Pracy wspierający tworzenie spółdzielni socjalnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych (w skali kraju - 10 mln zł).

"Wnioski na dofinansowanie aktywizacji zawodowej bezrobotnych z III profilu złożyły dwa urzędy powiatowe: Łosice - 300 tys. zł oraz Mława - 1,5 mln zł. Natomiast wnioski na założenie spółdzielni socjalnych złożyły trzy Powiatowe Urzędy Pracy: Płock na kwotę 151 tys. zł, Mława - 200 tys. zł, Legionowo - 100 tys. zł" - sprecyzował WUP.

Po pozytywnej ocenie tych wniosków skierowano je do resortu pracy do zatwierdzenia. Wnioski na programy specjalne zostaną ocenione do końca miesiąca.

d2adxu3

Podziel się opinią

Share
d2adxu3
d2adxu3