Trwa ładowanie...
dxarqri
dxarqri

mBank nie wypłaci odszkodowań klientom do czasu rozpoznania skargi kasacyjnej

Warszawa, 16.10.2014 (ISBnews) - Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał postanowienie o wstrzymaniu skuteczności wyroku sądu okręgowego, nakazującego mBankowi wypłatę odszkodowania ponad 1,2 tys. klientom, którzy zawarli z nim umowy o kredyt hipoteczny, do czasu rozpoznania skargi kasacyjnej złożonej przez bank, poinformował bank w komunikacie.
Share
dxarqri

"mBank pozostaje na stanowisku, że prawidłowo wykonywał umowy kredytowe, jednak od początku sporu pozostaje otwarty na dialog z klientami. Bank wielokrotnie rozmawiał z reprezentacją klientów, dzięki czemu stronom udało się wspólnie wypracować ofertę dla osób spłacających kredyty starego portfela. Klienci wciąż mogą też skorzystać z możliwości zmiany formuły oprocentowania kredytu starego portfela na stawkę opartą na marży i stopie LIBOR" - czytamy w komunikacie.

W kwietniu tego roku Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał wyrok z lipca 2013 r. w procesie ponad 1200 klientów BRE Banku (obecnie mBank) przeciw instytucji. Pozew zbiorowy dotyczył nienależytego wykonania umów o kredyt hipoteczny zawartych w latach 2005-2006 (tzw. stary portfel). Decyzją sądu, BRE Bank ma wypłacić odszkodowania klientom, którzy zaskarżyli bank o zapisy w umowach (w ich ocenie niezgodne z prawem), regulujące zmiany oprocentowania kredytów w trakcie trwania umów.

Zgodnie z zapowiedzią mBank skorzystał z przewidzianej prawem możliwości zaskarżenia wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi i wniósł do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną.

dxarqri

"Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał postanowienie o wstrzymaniu skuteczności wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi z lipca 2013 r., utrzymanego w mocy przez Sąd Apelacyjny w Łodzi, do czasu rozpoznania skargi kasacyjnej złożonej przez mBank" - czytamy w dzisiejszym komunikacie.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 1992 roku. Aktywa razem mBanku wyniosły 104,28 mld zł na koniec 2013 r.

(ISBnews)

dxarqri

Podziel się opinią

Share
dxarqri
dxarqri