Trwa ładowanie...
d3gvlbq

mBank podtrzymuje cel ok. 1 mld zł zysku netto w 2016 r.

Warszawa, 28.04.2016 (ISBnews) - mBank po wynikach za I kwartał podtrzymuje cel wypracowania ok. 1 mld zł zysku netto w całym 2016 roku, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

Share
d3gvlbq

"Podtrzymujemy ten ogląd. On jest zaburzony tym, jakie będą przychody z transakcji z Visy. Myśmy z reguły byli precyzyjni, jeśli chodzi o projekcję wyniku finansowego. W miarę sprawnie go dowoziliśmy. W tym roku mamy skłonność do mniejszej precyzji. Kotwiczymy się na wielkości 1 mld plus. To nie zmieni świata w tym banku" - powiedział Stypułkowski podczas konferencji prasowej.

"Musimy patrzeć na 5 lat do przodu. Jesteśmy w finalnym momencie przygotowywania strategii. Ten rok jest trudny, dużo się dzieje, abyśmy mogli precyzyjnie określić, jaki dokładnie będzie" - dodał.

Bank podkreśla, że w pierwszych trzech miesiącach roku po raz kolejny mierzył się z niekorzystnymi czynnikami w otoczeniu rynkowym, takimi jak rekordowo niski poziom stóp procentowych i znacznie obniżone prowizje interchange z transakcji kartowych.

"Na wyniki finansowe dodatkowo negatywnie wpłynął podatek od pozycji bilansowych (tzw. podatek bankowy)
, płacony od lutego 2016 r. Mimo to zysk netto mBanku utrzymał się na niemal niezmienionym poziomie w stosunku do poprzedniego kwartału i wyniósł 307,8 mln zł (0,6 proc. mniej niż w IV kwartale ub.r.)" - czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

d3gvlbq

Jest to wynik lepszy od konsensusu rynkowego, który wynosił 288 mln zł zysku. Analitycy ankietowani przez agencję ISBnews spodziewali się wyniku netto w zakresie 270-303 mln zł.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 123,52 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d3gvlbq

Podziel się opinią

Share
d3gvlbq
d3gvlbq