Trwa ładowanie...
d400ncd

MBF Group chce wprowadzać spółki z Polski na mały rynek w Bukareszcie

Warszawa, 06.11.2014 (ISBnews) - Notowany na NewConnect MBF Group ma list intencyjny zawarty z Giełdą Papierów Wartościowych w Bukareszcie (Bursa De Valori Bucaresti), którego przedmiotem będzie kooperacja i wzajemne wsparcie w zakresie pomocy udzielanej małym i średnim przedsiębiorstwom w dostępie do finansowania na rynku kapitałowym oraz rozwój alternatywnego systemu obrotu akcjami AeRo na giełdzie w Bukareszcie.
Share
d400ncd

"W szczególności zaś spółka podejmie działania w kierunku:

a) uzyskania statusu Autoryzowanego Doradcy rynku AeRo, tj. podmiotu upoważnionego przez BVB do pomocy spółkom wprowadzanym i notowanym na rynku AeRo w zakresie poprawnego raportowania, przygotowywania dokumentu informacyjnego, komunikacji z rynkiem itd.,

b) upublicznienia i wprowadzenia do obrotu na rynku AeRo spółek portfelowych emitenta,

d400ncd

c) upublicznienia i wprowadzenia do obrotu na rynku AeRo podmiotów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, z którymi emitent współpracuje lub współpracę taką nawiąże" - czytamy w komunikacie.

Ponadto spółka nie wyklucza powołania spółki celowej, tj. spółki kapitałowej z siedzibą w Bukareszcie w celu sprawniejszej działalności operacyjnej.

"List intencyjny zostanie automatycznie zastąpiony umową o współpracy po zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego w Bukareszcie (Autoritatea de Supraveghere Financiară) regulaminu alternatywnego systemu obrotu akcjami AeRo), którego organizatorem zostanie BVB" - podano również.

MBF Group wspiera spółki w procesie pozyskiwania finansowania. Jak podano na stronie internetowej, inwestuje w "wyselekcjonowane" podmioty publiczne i niepubliczne, działające zwłaszcza na rynku e-commerce, handlu elektronicznego, nowoczesnych technologii i informatyki ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów działających na rynku krócej niż 3 lata.

(ISBnews)

d400ncd

Podziel się opinią

Share
d400ncd
d400ncd