Trwa ładowanie...
chiny
25-07-2014 11:10

McDonald's rezygnuje z mięsa z kurczaków z Chin

Japoński oddział firmy McDonald's poinformował w piątek, że wstrzymał sprzedaż wszystkich produktów zawierających mięso kurczaków sprowadzane z Chin, przestawiając się całkowicie na jego dostawy z Tajlandii.

Share
McDonald's rezygnuje z mięsa z kurczaków z ChinŹródło: AFP
d41g3ws

Japoński McDonald's już wcześniej wycofał ze swej oferty produkty z mięsa dostarczanego z Chin przez tamtejszą firmę Husi Food, którą zamknięto z powodu naruszania zasad bezpiecznego obrotu żywnością. Od Husi pochodziło około 20 proc. sprzedawanych przez McDonald's w Japonii dań Chicken McNuggets.

"Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rosnące zaniepokojenie w sprawie wytwarzanych w Chinach produktów McDonald's z mięsa kurczaków" - głosi komunikat szefowej McDonald's na Japonię Sarah Casanova. Japoński McDonald's poinformował, że niektóre jego restauracje mogły wyprzedawać posiadane zapasy produktów z kurczaków.

Władze chińskie oświadczyły, że pięciu pracowników firmy Husi Food zostało w środę aresztowanych w związku z podejrzeniami, iż sprzedawała ona przeterminowane mięso gastronomicznym sieciom szybkiej obsługi, w tym McDonald's i KFC. (PAP)

dmi/ ap/

d41g3ws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41g3ws
d41g3ws