Trwa ładowanie...
d3ub28e

MCI chce kupić 10 mln akcji ABC Data Holding za 23,4 mln zł

09.12. Warszawa (PAP) - MCI zamierza kupić od Immoventures, swojego głównego udziałowca, 10 mln akcji spółki ABC Data Holding za łączną cenę 23,4 mln zł do 30 kwietnia 2010 roku -...

Share
d3ub28e

09.12. Warszawa (PAP) - MCI zamierza kupić od Immoventures, swojego głównego udziałowca, 10 mln akcji spółki ABC Data Holding za łączną cenę 23,4 mln zł do 30 kwietnia 2010 roku - podał MCI w komunikacie.

"MCI będzie zobowiązana do zapłaty ceny nabycia akcji w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy przenoszącej własność akcji. Zgodnie z zapisami ww. umowy MCI zobowiązuje się do zapłaty za ww. akcje, na żądanie Immoventures, w formie zaoferowania do objęcia przez Immoventures akcji MCI z nowej emisji po cenie 5,09 zł/akcję" - napisano w komunikacie.

Umowa zobowiązująca do sprzedaży akcji ABC została zawarta 7 grudnia.

Kupno przez MCI akcji ABC to efekt decyzji zarządu MCI o uporządkowaniu struktury właścicielskiej ABC, w związku z przygotowywanym procesem przeprowadzenia oferty publicznej tej spółki.

Immoventures Sp. z o.o. wraz z Tomaszem Czechowiczem objęli akcje ABC w drodze konwersji obligacji zamiennych ABC Data Holding SA, które zostały objęte i opłacone wkładami pieniężnymi w momencie finalizacji przez MCI transakcji nabycia ABC Data Sp. z o.o. w grudniu 2007 roku. (PAP)

morb/ ana/

d3ub28e

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ub28e
d3ub28e