Trwa ładowanie...
d4hvaqf
04-03-2016 10:32

ME chce, by aktywa od JSW kupiły PGNiG Termika, ARP i PIR

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Energii chce, żeby aktywa ciepłownicze Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) kupiło PGNiG Termika, a w koksownie zainwestowały Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR), poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

d4hvaqf
d4hvaqf

Wiceminister wskazał, że w biznesplanie JSW kluczowy jest plan sprzedaży aktywów, w tym energetyczno-ciepłowniczych - SEJ i ciepłowni.

"Chcemy, żeby spółka Skarbu Państwa PGNiG Termika, która buduje w Polsce system sieci ciepłowniczych [...] mogła w te aktywa zainwestować. Mamy tu biznesową relację, a zarazem dla JSW te środki będą bardzo istotne - na inwestycje w kopalniach, podobnie jak w Kompanii Węglowej" - powiedział Tobiszowski w Radiu Piekary.

Wśród aktywów do zbycia są także koksownie Przyjaźń i Victoria.

"Tam chcemy, żeby zainwestowała Agencja Rozwoju Przemysłu i Polskie Inwestycje Rozwojowe, spółka która po to została powołana, aby włączać się w tego typu przedsięwzięcia" - powiedział wiceminister.

d4hvaqf

PGNiG Termika to największy w Polsce producent ciepła i energii elektrycznej wytwarzanych metodą kogeneracji. Posiada elektrociepłownie w Warszawie: Ciepłownię Kawęczyn, Elektrociepłownię Siekierki, Elektrociepłownię Żerań, Ciepłownię Wola, Ciepłownię Regaty oraz Elektrociepłownię Pruszków w Pruszkowie.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

d4hvaqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hvaqf