Trwa ładowanie...
d30z2bg
12-04-2017 14:01

ME podpisało z Chinami memorandum dot. współpracy w zakresie elektromobilności

Warszawa, 12.04.2017 (ISBnews) - Ministerstwo Energii podpisało porozumienie z Ministerstwem Przemysłu i Technologii Informacyjnych Chin dotyczące współpracy w obszarze elektromobilności m.in. wymiany informacji oraz doświadczeń, organizacji wizyt studyjnych, tworzenia platform współpracy pomiędzy firmami i instytutami badawczymi, ulepszania współpracy technologicznej obejmującej badania i rozwój, podał resort.

d30z2bg

"Chcemy aktywnie uczestniczyć w globalnej 'rewolucji' związanej z rozwojem elektromobilności. Jestem przekonany, że współpraca między Polską i Chinami przyniesie obopólne korzyści" - powiedział minister Krzysztof Tchórzewski podczas podpisania memorandum.

Zdaniem Tchórzewskiego, polskie firmy już dzisiaj odnoszą sukcesy na polu elektromobilności - Przykładem są polscy producenci autobusów, którym udało się stworzyć produkty z powodzeniem konkurujące na światowych rynkach.

"Dostrzegamy ogromny potencjał współpracy z firmami chińskimi zarówno z sektora motoryzacyjnego, jak i firmami produkującymi baterie, magazyny energii oraz z całym sektorem ICT obsługującym sektor motoryzacyjny" - podsumował Tchórzewski.

Cel strategiczny polskiego rządu zakłada 1 mln samochodów elektrycznych na polskich drogach w 2025 r.

(ISBnews)

d30z2bg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30z2bg