Trwa ładowanie...
d222squ
giełda

ME: Polska i Niemcy rozmawiają o rozwoju transportu elektrycznego

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - Politycy i eksperci z Polski i Niemiec prowadzili rozmowy na temat rozwoju współpracy w zakresie rozwoju transportu elektrycznego podczas targów Hannower Messe 2017, poinformowało Ministerstwo Energii.

Share
d222squ

"Nasze kraje współpracują ze sobą w sektorze motoryzacyjnym od wielu lat. Zmiana trendów w motoryzacji stanowi dla polskiego przemysłu szansę na to, aby stał się on na wielu polach równorzędnym partnerem dla niemieckiego. Elektromobilność to trend o zasięgu globalnym i łączy się także ze zmianami społecznymi - zmianą oczekiwań i stylu życia obywateli. Dlatego, choć możemy dyskutować o tym, jak rozwijać ten obszar, to ani w Polsce, ani w Niemczech nie mamy wyboru - musimy szukać koncepcji i pomysłów, które odpowiedzą na zmieniające się potrzeby społeczne" - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka, cytowany w komunikacie.

W dyskusji podkreślano, że gospodarcze więzy między Polską a Niemcami mogą być jeszcze mocniejsze, dzięki współpracy w rozwijaniu innowacyjnych gałęzi gospodarki. Rozmawiano o roli samorządów w realizowaniu rządowego planu w zakresie elektromobilności, wyzwaniach stojących przed przedsiębiorstwami elektroenergetycznymi w obszarze rozwoju sieci i uelastycznienia systemu dystrybucji energii elektrycznej, podano również.

"Ważnym elementem dyskusji była także kwestia konieczności znalezienia odpowiedniej niszy, zwłaszcza dla producentów aut elektrycznych w Polsce. Ze względu na istotne zanieczyszczenie miast wynikające z nadmiaru spalin pochodzących z silników spalinowych, taką niszą może stać się samochód miejski" - podsumowano.

(ISBnews)

d222squ

Podziel się opinią

Share
d222squ
d222squ