Trwa ładowanie...
d3ggodz
24-08-2016 16:03

ME: TF Silesia będzie trzecim inwestorem zaangażowanym w restrukturyzację KHW

Warszawa, 24.08.2016 (ISBnews) - Towarzystwo Finansowe Silesia (TF Silesia) będzie trzecim, obok Węglokoksu i Enei, inwestorem zaangażowanym w restrukturyzację Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) i zainwestuje 200 mln zł, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Share
d3ggodz

"TF Silesia będzie trzecim inwestorem zaangażowanym w restrukturyzację KHW" - powiedział Tchórzewski, cytowany na profilu Ministerstwa Energii (ME) w serwisie Twitter.

TF Silesia zainwestuje w Katowicki Holding Węglowy 200 mln zł.

"Te pieniądze pozwolą na inwestycje w perspektywiczne kopalnie. To zwiększy ich wydajność" - dodał wiceminister Grzegorz Tobiszowski, także cytowany przez ME.

Na początku sierpnia br. Enea podała, że rozpoczęła rozmowy w sprawie potencjalnego zaangażowania kapitałowego w KHW.

d3ggodz

W maju minister energii Krzysztof Tchórzewski informował, że dalsza restrukturyzacja KHW jest konieczna i wymaga zaangażowania przez inwestorów kwoty ok. 500 mln zł. Rozmowy w sprawie zaangażowania w KHW i utworzenia Polskiego Holdingu Węglowego (PHW) prowadzone były z Eneą i Węglokoksem.

Katowicki Holding Węglowy grupuje cztery kopalnie węgla kamiennego: KWK Mysłowice-Wesoła, KWK Murcki-Staszic, KWK Wieczorek oraz KWK Wujek. Udziały w KWK Kazimierz-Juliusz zostały w listopadzie 2014 r. przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

(ISBnews)

d3ggodz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ggodz
d3ggodz