Trwa ładowanie...
d437tzp
biernat

Medaliści mistrzostw Europy z wizytą w MSiT (komunikat)

...

Share
d437tzp

30.04. Warszawa - Ministerstwo Sportu i Turystyki informuje:

Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki, przyjął w środę medalistów ostatnich mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów oraz zapasach.

W spotkaniu wzięli udział zapaśnicy: Anna Zwirydowska, Damian Janikowski i Krystian Brzozowski oraz Marzena Karpińska, Ewa Mizdal oraz Adrian i Tomasz Zielińscy reprezentujący podnoszenie ciężarów. Obecni byli także Szymon Kołecki, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Maciej Zakowicz, wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Głaz, sekretarz PZZ oraz trenerzy zapaśników: Krzysztof Ołenczyn i Yusup Abdusalamov.

- Cieszę się, że znaleźliście czas, by w tej chwili wytchnienia po mistrzostwach podzielić się z nami tymi przeżyciami i emocjami związanymi z waszym sukcesem na macie i pomoście - rozpoczął Minister Andrzej Biernat. Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań, ale też rozmów o planach na przyszłość. - Cieszy mnie również to, iż nasz mistrz olimpijski z Londynu, Adrian Zieliński zmienił kategorię wagową i znów stanął na najwyższym stopniu podium. Zresztą po raz pierwszy w historii mieliśmy dwóch braci na podium.

d437tzp

- To była dobra decyzja - powiedział Adrian Zieliński pytany o zmianę kategorii wagowej. - Mimo, że pod nową kategorię przygotowywałem się bardzo krótko, bo zaledwie trzy miesiące. Dalsze trzymanie kategorii 85 kg pewnie nie skończyłoby się dobrze - dodał Zieliński.

- Nie bez znaczenia jest też fakt, iż jest to półmetek przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i jest to niewątpliwie dobry prognostyk; czekamy na potwierdzenie tych wyników podczas mistrzostw świata - podsumował Minister Sportu i Turystyki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d437tzp

Podziel się opinią

Share
d437tzp
d437tzp