Trwa ładowanie...
dw67yzg
05-04-2017 09:46

Mediatel: Sąd oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości Hawe Telekom

Warszawa, 05.04.2017 (ISBnews) - Sąd w Warszawie oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości Hawe Telekom, złożony przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP), podał Mediatel.

dw67yzg

"Sąd dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych w dniu 4 kwietnia 2017 r. na rozprawie ogłosił postanowienie w przedmiocie wniosków dłużnika oraz Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. o ogłoszenie upadłości Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji, w którym:

1.umorzył postępowanie w przedmiocie wniosku złożonego przez Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji;

2.oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji złożony przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A." - czytamy w komunikacie.

Umorzenie podyktowane jest cofnięciem wniosku przez dłużnika, natomiast oddalenie wniosku ARP sąd uzasadnił brakiem sprostania ciężarowi dowodu przez ARP w zakresie przesłanki niewypłacalności Hawe Telekom, podano także.

dw67yzg

Grupa Mediatel jest podmiotem działającym na rynku telekomunikacyjnym. Należy do grupy Hawe. Pod koniec lutego br. Campa złożyła do sądu wniosek o upadłość likwidacyjną Mediatela.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

dw67yzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw67yzg