Trwa ładowanie...
dj9h524
dj9h524

Megaron chce wejść na giełdę jesienią tego roku

24.05. Warszawa (PAP) - Megaron, producent gładzi, jeszcze przed wakacjami złoży wniosek w Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka chciałaby wejść na giełdę we wrześniu lub...
Share
dj9h524

24.05. Warszawa (PAP) - Megaron, producent gładzi, jeszcze przed wakacjami złoży wniosek w Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka chciałaby wejść na giełdę we wrześniu lub październiku tego roku - poinformował PAP Kamil Urbaniak, rzecznik Megaronu.

"Megaron chce zadebiutować na GPW jesienią, we wrześniu lub październiku. Jeszcze przed wakacjami zamierza złożyć prospekt do zatwierdzenia przez KNF" - powiedział Urbaniak.

Spółka przygotowuje prospekt emisyjny z Biurem Maklerskim DnB Nord.

dj9h524

Megaron przymierzał się do debiutu na GPW na przełomie 2008 i 2009 roku, jednak ze względu na dekoniunkturę odłożył plany giełdowe. Część planowanych inwestycji zrealizował z własnych środków, posiłkując się dofinansowaniem z UE.

Obecnie firma buduje drugą halę produkcyjno-magazynową, przy wykorzystaniu środków unijnych.

"Na budowę hali magazynowo-produkcyjnej otrzymaliśmy 6 mln zł z funduszy unijnych. Cała inwestycja pochłonie 14-16 mln zł" - poinformował rzecznik.

Produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w lipcu tego roku.

dj9h524

Megaron miał w 2009 roku 3,8 mln zł zysku netto i 27,9 mln zł przychodów. Firma jest producentem mieszanek mineralnych do wewnętrznych prac wykończeniowych w budownictwie. Spółka posiada zakład produkcyjny w Szczecinie. Specjalizuje się w produkcji suchych mieszanek budowlanych na bazie surowców mineralnych takich jak gips, mączki wapienne i dolomitowe, z przeznaczeniem do prac wykończeniowych pomieszczeń. (PAP)

morb/ jtt/

dj9h524

Podziel się opinią

Share
dj9h524
dj9h524