Trwa ładowanie...

MEN apeluje do nauczycieli, by pomagali uczniom w nauce za pośrednictwem internetu

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) zwraca się do nauczycieli z prośbą o wspieranie uczniów w czasie, gdy zamknięte są szkoły. Wśród potencjalnych narzędzi do samodzielnej pracy w domu wskazuje się wybrane platformy edukacyjne, strony i serwisy.

MEN apeluje do nauczycieli, by pomagali uczniom w nauce za pośrednictwem internetuŹródło: Pixabay.com
d3uczeo
d3uczeo

MEN apeluje do nauczycieli, by pomagali uczniom w nauce za pośrednictwem internetu

Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski zachęca nauczycieli, by ci wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu.MEN zachęca do korzystania z dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Przykładowe (darmowe) platformy edukacyjne dla nauczycieli:
Zintegrowana Platforma Edukacyjna, czyli e-podręczniki,
Portal wiedzy dla nauczycieli - Scholaris,
Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych,
Portal lektury.gov.pl,
Strona Centrum Nauki Kopernik,
Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
Serwis IPN „Przystanek historia”,
strona Krajowego Biura Programu eTwinning,
Serwis Ninateka,
Serwis Muzykoteka Szkolna,
Biblioteka Cyfrowa Polona,
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji,
Serwis Polskie Radio Dzieciom.

- We współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji byliśmy przygotowani do szkolenia nauczycieli w ramach programu "Enter Plus", miały objąć kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli, ale teraz to przyspieszymy i rozszerzymy – zapowiedział przy okazji Piontkowski.

d3uczeo

MEN apeluje do nauczycieli, by pomagali uczniom w nauce za pośrednictwem internetu

Przypomnijmy, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny (GIS) zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Ponadto decyzją szefa resortu kultury Piotra Glińskiego nieczynne od czwartku przez przynajmniej dwa tygodnie będą kina, muzea, teatry, filharmonie, opery, biblioteki oraz szkoły artystyczne. Tym samym instytucje kultury dołączyły do placówek edukacyjnych zamkniętych z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa. Już wcześniej zapadła decyzja o zamknięciu wszystkich placówek o charakterze edukacyjnym do 25 marca.

Jak wygląda diagnozowanie koronawirusa? Jak czytamy na stronie NFZ wymienia się w pierwszej kolejności: gorączkę powyżej 38C z kaszlem czy dusznością, które wymagają konsultacji w szpitalu zakaźnym. Przemieszczając się do szpitala, unikaj komunikacji publicznej. Bezpieczniej będzie jednak jak najszybciej skontaktować się telefonicznie z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną.

d3uczeo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uczeo