Trwa ładowanie...
d3ol5bf

MEN. Resort wprowadza zmiany przepisów dot. nauki zdalnej

MEN. Już od najbliższej środy (25 marca) nauka zdalna będzie miała charakter obowiązkowy. Resort edukacji przygotował w tej sprawie rozporządzenie, które ma ułatwić pracę nauczycielom, regulując kwestie związane z nauczaniem na odległość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MEN. Resort wprowadza zmiany przepisów dot. nauki zdalnej
MEN. Resort wprowadza zmiany przepisów dot. nauki zdalnej (Archiwum prywatne)
d3ol5bf

MEN. Resort wprowadza zmiany przepisów dot. nauki zdalnej

Nauczanie zdalne miało do tej pory charakter uznaniowy, a same szkoły nie miały obowiązku realizacji programu nauczania zgodnie z ustalonym na początku roku planem. Wszystko zmienia wdrażane przez MEN rozporządzenie dot. nauki zdalnej. "Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19" - uzasadnia resort.

W sytuacji, gdy wystąpią trudności w organizacji zajęć, dyrektor danej placówki w uzgodnieniu z organem prowadzącym, powinien określić inny sposób ich realizowania.

d3ol5bf

Obejrzyj: MEN. Nauczyciel nie ma wątpliwości. "Przesunięcie matur i egzaminów jest czymś oczywistym"

Jak informuje MEN, dyrektor danej placówki musi ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia. Dyrektor ma też określić formy kontaktu czy konsultacji nauczyciela z rodzicami i uczniami.

MEN. Resort wprowadza zmiany przepisów dot. nauki zdalnej

Nowe przepisy dotyczące zdalnego nauczania obowiązywać będą do 10 kwietnia, ale w razie potrzeby ten termin zostanie przesunięty - informuje MEN.

d3ol5bf

Czytaj też: Epidemia koronawirusa. MEN wyda rekomendacje dla dyrektorów szkół

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek o przedłużeniu zamknięcia placówek oświatowych do świąt wielkanocnych - pierwotnie szkoły, przedszkola, żłobki miały być zamknięte do 25 marca. Z kolei wcześniej planowana wielkanocna przerwa świąteczna miała trwać od czwartku 9 kwietnia do wtorku 14 kwietnia.

Obejrzyj: Polskę czeka kryzys. Glapiński: podajemy gospodarce antybiotyk

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

d3ol5bf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d3ol5bf

Podziel się opinią

Share
d3ol5bf
d3ol5bf