Trwa ładowanie...

MEN. Resort wprowadza zmiany przepisów dot. nauki zdalnej

MEN. Już od najbliższej środy (25 marca) nauka zdalna będzie miała charakter obowiązkowy. Resort edukacji przygotował w tej sprawie rozporządzenie, które ma ułatwić pracę nauczycielom, regulując kwestie związane z nauczaniem na odległość.

MEN. Resort wprowadza zmiany przepisów dot. nauki zdalnejŹródło: Archiwum prywatne
d4kszcb
d4kszcb

MEN. Resort wprowadza zmiany przepisów dot. nauki zdalnej

Nauczanie zdalne miało do tej pory charakter uznaniowy, a same szkoły nie miały obowiązku realizacji programu nauczania zgodnie z ustalonym na początku roku planem. Wszystko zmienia wdrażane przez MEN rozporządzenie dot. nauki zdalnej. "Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19" - uzasadnia resort.

W sytuacji, gdy wystąpią trudności w organizacji zajęć, dyrektor danej placówki w uzgodnieniu z organem prowadzącym, powinien określić inny sposób ich realizowania.

Obejrzyj: MEN. Nauczyciel nie ma wątpliwości. "Przesunięcie matur i egzaminów jest czymś oczywistym"

Jak informuje MEN, dyrektor danej placówki musi ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia. Dyrektor ma też określić formy kontaktu czy konsultacji nauczyciela z rodzicami i uczniami.

d4kszcb

MEN. Resort wprowadza zmiany przepisów dot. nauki zdalnej

Nowe przepisy dotyczące zdalnego nauczania obowiązywać będą do 10 kwietnia, ale w razie potrzeby ten termin zostanie przesunięty - informuje MEN.

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek o przedłużeniu zamknięcia placówek oświatowych do świąt wielkanocnych - pierwotnie szkoły, przedszkola, żłobki miały być zamknięte do 25 marca. Z kolei wcześniej planowana wielkanocna przerwa świąteczna miała trwać od czwartku 9 kwietnia do wtorku 14 kwietnia.

Obejrzyj: Polskę czeka kryzys. Glapiński: podajemy gospodarce antybiotyk

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d4kszcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kszcb